Seko mums Šodien saziedoti jau 20,890.46 €

Palīdzība Gustam Kristiānam Jansonam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Gustam Kristiānam nepieciešamā summa saziedota.

Gusts Kristiāns ir smaidīgs un aktīvs 4 gadus vecs puisēns. Kad mamma bija mazulīša gaidībās, nekas neliecināja, ka puisēns šajā vecumā vēl nemācēs ne sēdēt, ne staigāt. Grūtniecība noritēja veiksmīgi, analīzes bija labas, dzemdības – bez sarežģījumiem. Tomēr dzīve “apgriezās ar kājām gaisā”, kad divu mēnešu vecumā bērns sāka noraustīties un māmiņa steidzami aizveda dēliņu uz bērnu slimnīcu. Ārsti veica izmeklējumus un uzstādīja nopietnas un sarežģītas diagnozes – metabola leikodistrofija, garīgā atpalicība, perinatāla encefalopātija, psihomotorās attīstības aizture, kreisās puses greizā pēda, polineiropātija, neprecizēta ģenētiskā saslimšana, bronhiālā astma, pārtikas alerģijas.

2 gadu vecumā puisītim atklāja lielu cistu, pildītu ar ūdeni, pa visu galvu. 2015.gadā puisēnam veica arahnoidālas cistas šuntēšanas operāciju labās deniņu daivas priekšējā daļā. Pēc operācijas Gusts Kristiāns sāka slikti redzēt un šobrīd puisītim abām acīm redzes dioptrijas ir -12 un redz tikai ar lukturīša palīdzību. Pagājušā gada rudenī puisēns pārcieta arī 6 operācijas kreisajā kājā, kuras rezultātā kreisajai pēdai noņēma 2 pirkstus un daļu pēdas apakšas.  Par spīti visām pārciestajām operācijām un grūtībām zēns ir aktīvs un smaidīgs puisītis, ikdienā pavada daudz uz vēdera, mācās līst un rāpot.

Gusts Kristiāns aktīvi apmeklē valsts piedāvātās un apmaksātās rehabilitācijas programmas – 2 reizes gadā iziet pilno rehabilitāciju A/S Latvijas Jūras Medicīnas centrs Vecmīlgrāvī, 1 reizi gadā VSIA Nacionālās rehabilitācijas centrā Vaivari. Diemžēl tas ir stipri par maz, lai veicinātu kustību funkciju attīstību, uztveres un uzmanības pilnveidi un sekmētu smadzeņu darbību.

Lai veicinātu Gusta Kristiāna fizisko un garīgo attīstību, ārsti un speciālisti rekomendē zēnam biežāk iziet pilnos rehabilitācijas kursus – fizioterapijas, reitterapijas, mākslas terapijas, nodarbības pie audiologopēda un osteopāta konsultācijas.

Ģimenei nav nepieciešamo līdzekļu, lai apmaksātu nepieciešamās terapijas.

Zēna attīstībai tuvākajā laikā nepieciešamas sekojošas terapijas 1285 eiro apmērā: 

  • Fizioterapijas nodarbības  20 x 15 EUR, kopā 300 EUR
  • Reitterapijas nodarbības  20 x 15 EUR, kopā 300 EUR
  • Osteopāta terapija  5 x 45 EUR, kopā 225 EUR
  • Audiologopēda nodarbības 20x 8 EUR, kopā 160 EUR
  • Mākslas terapijas nodarbības 20 x 15 EUR, kopā 300 EUR

Māmiņa Linda nestrādā un ikdienā rūpējas par dēliņu, jo viņš ir pilnībā asistējams un aprūpējams. Lai Linda varētu uz dažām stundām nedēļā nokārtot savas personīgas vajadzības, kādu reizi apmeklēt arī frizieri vai mūzikas koncertu, vienkārši uz īsu brīdi pabūtu vienatnē ar sevi, ir ļoti nepieciešama mīļa un akurāta auklīte, kas spētu parūpēties par bērniņu ar īpašam vajadzībām. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Kopā gadā nepieciešami 3072 eiro auklītes darba apmaksai. 

Palīdzēsim Gustam Kristiānam!

Projekts ievietots portālā 08.09.2017

Projekts noslēgts 10.10.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Movember - vīriešu veselībai

Mazajām sirsniņām Rīgā

Palīdzība Ilzei Laucei

Dvēseļu dārzs Zvaigžņu bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

976 452.18 €