Seko mums Šodien saziedoti jau 4,181.00 €

Palīdzība Elzai Dzenei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Elzai nepieciešamā summa ir saziedota.

Elzai ir 11 gadi, un meitenīte dzīvo netālu no Tukuma. Elza aug trīs bērnu ģimenē. Kopā ar Elziņu vajadzēja vēl piedzimt māsiņai, taču neveiksmīgas amniocentēzes rezultātā viena dvīņu meitenītēm neizdzīvoja. Tālākā grūtniecība vecākiem bija īsts murgs, jo neilgi pirms otras meitenītes dzimšanas viņai atklāja smagu CNS bojājumu. Elzai piedzimstot, ārsti uzstādīja diagnozi – mikrocefālija, ar piebildi “nevaram neko līdzēt”. Vecāki, nezaudējot cerību, cīnījās par Elzas attīstību trīs gadus. Tika apmeklētas fizioterapijas, ergoterapija, logopēds un citas nodarbības. Tomēr meitenītes attīstība likās kā iestrēgusi.

Nesamierinoties ar esošo situāciju, vecāki palīdzību sāka meklēt ārpus Latvijas. Sanktpēterburgas neirologi precizēja Elzas problēmu. Viņai bija mikrocefālija ar hidrocefālijas sindromu, ko diemžēl jau pie dzimšanas ārsti nepamanīja, kā rezultātā meitene cieta no galvas smadzeņu saspiešanas. Elzu mocīja stipras galvassāpes, kas neļāva viņai normāli attīstīties. Operācija Sanktpēterburgā bija veiksmīga, kurā izdevās samazināt smadzeņu šķidruma spiedienu, bērna smadzenes sāka normāli funkcionēt. Sāpes Elzai ir zudušas, viņa ir sākusi normāli gulēt.

 Elzas vecāki saka: ”Mūsu meita ir piedzimusi vēlreiz, un nu ir jāsāk ilgais ceļš kāpās!”

Pēc Sanktpēterburgas ārstu ieteikuma, Elza saņēma intensīvās rehabilitācijas kursu Adeli centrā Slovākijā. Divas nedēļas ar Elzu strādāja trīs fizioterapeiti vienlaikus, mācot bērnam velties, sēdēt, rāpot, pat staigāt. Manuālā terapija, logopēda nodarbības, skābekļa maskas, masāžas un lāzerterapija ir devušas cerēto rezultātu.

Arī šobrīd, pēc vienpadsmit rehabilitācijas kursiem Slovākijā, Elzai ir mazinājies muskuļu tonuss. Ir uzlabojusies kopējā motorikas funkcija. Palielinājies muskuļu spēks muguras un vēdera muskulatūrai. Viņa ir kļuvusi dzīvespriecīgāka, emocionālāka, cenšas pati līst pa grīdu, labāk noturas dažādās pozīcijās. Pēc pēdējās rehabilitācijas Elzai aktīvajā runā parādījušās pirmās zilbītes, pat dažas reizes izteikusi savu un māsas vārdu.

Elza ir uzsākusi arī skolas gaitas asistenta pavadībā. Ikdienā Elza izbauda katru dienu, kad var kontaktēties ar brāli, māsu, bērniem skolā un fizioterapijas nodarbībās. Ļoti patīk mūzikas nodarbības, kurās kopā ar asistentu izmēģina kādus jaunus skanošos mūzikas instrumentus.

Meitene ar sajūsmu gaida pastaigas ar palīdzību. Un tas ir arī mūsu visu kopīgais sapnis!

Pateicoties ziedotāju atbalstam, Elza 2019. un 2020. gadā ir saņēmusi rehabilitācijas kursus Adeli centrā Slovākijā, kā arī vairākus intensīvos rehabilitācijas kursus rehabilitācijas centrā “Poga”. Ārsti un terapeiti novēro Elzas pakāpenisku progresu, tāpēc iesaka turpināt rehabilitāciju biežāk – ik pēc četriem mēnešiem.

Elzas vecāki lūdz ziedotāju palīdzību, lai Elza varētu saņemt intensīvo rehabilitāciju 2023. gadā gan Slovākijā, gan tepat Latvijā.

Lai nodrošinātu Elzai rehabilitācijas pakalpojumus 2023. gadā, kopā nepieciešami 10 030 eiro.

Palīdzēsi Elzai sasniegt jaunas virsotnes un mērķus. Kopā mums izdosies!

Projekts ievietots portālā 21.11.2022

Projekts noslēgts 27.12.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Mazo sirsniņu cerības

Savvaļas bites Ukrainas armijai!

Palīdzība Jānim Ozoliņam

Palīdzība Aijai Grāvelsonei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 330 999.78 €