Seko mums Šodien saziedoti jau 11,796.00 €

Palīdzība Elēnai Ritumai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. Ārsti šobrīd lemj par medikamentu maiņu.

Elēnai no Rīgas ir 47 gadi. Elēna jau kopš bērnības gribējusi kļūt par ķirurģi. „Man ģimenē apkārt ir daudz mediķu, un no pieaugušo sarunām saklausījos, ka ķirurgiem lieti noder kāda mūzikas instrumenta spēlēšana, lai trenētu pirkstu veiklību. Tāpēc skolas laikā sāku mācīties arī mūziku. Ja citi bērni no mūzikas skolas stundām bēga, es ne, jo man bija mērķis – lielā medicīna... Tomēr liktenis lēma citādi, savas sliktās redzes dēļ man nācās atteikties no lielā sapņa, un es pabeidzu Mūzikas akadēmiju. Spēlēju alta vijoli. Alts ir vijoļu grupas instruments, nedaudz lielāks par vijoli, un lai no tā izvilinātu samtaino skaņu, rokai ir vajadzīgs arī ļoti liels spēks. Taču tieši tajā vietā, kur pret krūtīm atspiežas mūzikas instruments, man sākās problēmas. Krūts vēzis. Tāpēc tagad spēlēt neuzdrošinos.”

Ārstēšanās pie Stradiņa slimnīcas onkologiem notiek jau trīs gadus. Ar Elēnas trīskārši negatīvo un ļoti agresīvi nevaldāmo audzēja paveidu tas patiešām ir ļoti daudz. Jo šis vēža tips aug straujāk, tam ir sliktāka izveseļošanās prognoze un augstāks recidīva risks. Tā kā līdzšinējā terapija rezultātus nedeva, tad Elēna veica specifisku vēža gēnu molekulāru testēšanu, lai ārsti varētu piemeklēt tieši viņai efektīvāko ārstēšanas metodi. Elēnai ir piemērota ir divu medikamentu kombinācija Atezolizumab un Nab-paclitaxel.

Latvijā trīskārši negatīva metastātiska vēža gadījumā valsts šo dārgo imūnterapijas medikamentu nekompensē. Tāda ir realitāte. Tai pretī ir Elēna. Kāpēc tieši viņa? Nacionālajā veselības dienestā ir iesniegts pieteikums individuālai zāļu kompensācijai, taču saņemts atteikums. „Vislielākā pateicība visiem, kuri man palīdzēs. Ne formāli, nē. Es tā jūtos – ļoti pateicīga katram no sirds”, atklāj Elēna un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam Elēna bija pietiekoša summa nepilniem 6 zāļu kursiem, no kuriem 4 viņa ir jau saņēmusi. Analīzes uzrāda uzlabojumus un pašsajūta ir laba. Zāļu izmaksas ir nedaudz pieaugušas un, lai ārstniecību turpinātu, ik mēnesi nepieciešami 6079,62 eiro. Kopumā nepieciešami līdzekļi vēl 5 pilniem kursiem, kā arī 797,73 eiro trūkst sestajam kursam. Kopā pilna kursa pabeigšanai nepieciešami vēl 31195,83 eiro.  

Palīdzēsim Elēnai!

Projekts ievietots portālā 14.05.2021

Projekts noslēgts 31.12.1999

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Klusais eņģelītis

Latvijas - Ukrainas mikroķirurģijas attīstība

Palīdzība Lienei Romanovskai

Zobu feja

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 746 417.02 €