Seko mums Šodien saziedoti jau 14,347.58 €

Palīdzība Elēnai Ritumai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota!

Elēnai no Rīgas ir 47 gadi. Elēna jau kopš bērnības gribējusi kļūt par ķirurģi. „Man ģimenē apkārt ir daudz mediķu, un no pieaugušo sarunām saklausījos, ka ķirurgiem lieti noder kāda mūzikas instrumenta spēlēšana, lai trenētu pirkstu veiklību. Tāpēc skolas laikā sāku mācīties arī mūziku. Ja citi bērni no mūzikas skolas stundām bēga, es ne, jo man bija mērķis – lielā medicīna... Tomēr liktenis lēma citādi, savas sliktās redzes dēļ man nācās atteikties no lielā sapņa, un es pabeidzu Mūzikas akadēmiju. Spēlēju alta vijoli. Alts ir vijoļu grupas instruments, nedaudz lielāks par vijoli, un lai no tā izvilinātu samtaino skaņu, rokai ir vajadzīgs arī ļoti liels spēks. Taču tieši tajā vietā, kur pret krūtīm atspiežas mūzikas instruments, man sākās problēmas. Krūts vēzis. Tāpēc tagad spēlēt neuzdrošinos.”

Ārstēšanās pie Stradiņa slimnīcas onkologiem notiek jau trīs gadus. Ar Elēnas trīskārši negatīvo un ļoti agresīvi nevaldāmo audzēja paveidu tas patiešām ir ļoti daudz. Jo šis vēža tips aug straujāk, tam ir sliktāka izveseļošanās prognoze un augstāks recidīva risks. Tā kā līdzšinējā terapija rezultātus nedeva, tad Elēna veica specifisku vēža gēnu molekulāru testēšanu, lai ārsti varētu piemeklēt tieši viņai efektīvāko ārstēšanas metodi. Elēnai ir piemērota ir divu medikamentu kombinācija Atezolizumab un Nab-paclitaxel.

Vienīgais apgrūtinājums – Latvijā trīskārši negatīva metastātiska vēža gadījumā valsts šo dārgo imūnterapijas medikamentu nekompensē. Tāda ir realitāte. Tai pretī ir Elēna. Kāpēc tieši viņa? Nacionālajā veselības dienestā ir iesniegts pieteikums individuālai zāļu kompensācijai, taču saņemts atteikums. Ik mēnesi šie medikamenti izmaksā līdz 5850 eiro. 6 mēnešu kursam kopā nepieciešami 34920 eiro, no kuriem 18857.50 eiro saziedoti pērn. „Vislielākā pateicība visiem, kuri man palīdzēs. Ne formāli, nē. Es tā jūtos – ļoti pateicīga katram no sirds”, atklāj Elēna un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Elēnai!

Projekts ievietots portālā 16.02.2021

Projekts noslēgts 14.05.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Zobu feja

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzi Ukrainas bēgļiem!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 804 078.98 €