Seko mums Šodien saziedoti jau 120.00 €

Palīdzība Dāvim Frīdenbergam

Sirsnīgs paldies par ziedojumiem! Jau drīzumā Dāvis saņems jaunus ratus!

Dāvis piedzima 42. grūtniecības nedēļā, šķietami normālās dzemdībās. Septiņu mēnešu vecumā zēnam tika uzstādīta bērnu cerebrālā triekas diagnoze, spastiska tetraparēze, galvas smadzeņu attīstības anomālija – corpus collosum hipoplāzija, PMA atpalicība. Dāvis nevarēja noturēt galvu, apvelties un sēdēt. Puisēnam bija regulāras sāpīgas vēdera spazmas. Kad Dāvis bija 8 mēnešus vecs, tika uzsākta terapija pēc Bobota metodes. Lēnām izzuda vēdera spazmas, samazinājās arī paaugstinātais tonuss. Tomēr puisēna attīstība neprogresēja.

Pusotra gada vecumā Dāvim tika veiktas ģenētiskās analīzes. Radās aizdomas par retu vielmaiņas saslimšanu, kura pasaulē ir ļoti reti sastopama. Pēc pusgada Amsterdamas laborotorija apstiprināja aizdomas par reto slimību. Dāvim uzstādīta diagnoze – 2Dhidroksiglutārskābes acidūrija.  

Pašlaik Dāvim ir 3,5 gadi. Viņš ir dzīvespriecīgs, saprātīgs un savās iespēju robežās aktīvs zēns. Diemžēl zēns joprojām ir guļošs un hipotonisks, ar gastrostomu, bet, neskatoties uz smago fizisko stāvokli, puisēns visu saprot. Zēns ir iemācījies ar rokas kustībām parādīt „jā” un  „nē” un  vecāki ar zēnu var komunicēt un saprast viņa vēlmes un vajadzības. Viņam ļoti patīk mūzika, ūdens un dzīvnieki, īpaši suņi. Jau gadu Dāvim ir arī maza māsiņa. Arī māsai ir konstatēta šī vielmaiņas slimība, taču atšķirībā no brāļa, māsai nav smagās slimības izpausmes.

Dāvja slimība nav ārstējama, tā ir progresējoša, zāļu un diētu nav. Izpausmes var būt visdažādākās  un slimības attīstības ātrums diemžēl nav kontrolējams. Dāvim šobrīd nepieciešami specializēti rati. Tehnisko palīglīdzekļu centra piedāvātie rati neatbilst zēna vajadzībām. Konsultējoties ar speciālistiem, ģimene ir atradusi vispiemērotākos specializētos ratus – Special Tomato EIO Push Chair,ko piedāvā ražotāji Dānijā. Specializētie rati maksā 400 lati. Ģimene pati apmaksās ratu transportēšanas izdevumus no Dānijas.

Palīdzēsim, lai Dāvis jau drīzumā var braukt savos jaunajos ratiņos!

 

Projekts ievietots portālā 08.10.2012

Projekts noslēgts 13.10.2012

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Orestam Jānim Jonasam

Lokomotīve ESU2a Ukrainai

Ūdensdziedniecība bērniem ar kustību traucējumiem

Ukraina. Brīvības rezidence

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 072 389.13 €