Seko mums Šodien saziedoti jau 588.00 €

Palīdzība cistiskās fibrozes pacientiem Latvijā

Ieva ir 24 gadi un viņa dzīvo Valmieras pusē. Ievai ir cistiskā fibroze. Tā ir iedzimta slimība, kuru nosaka gēna mutācijas, un tā izpaužas ar visu ārējās sekrēcijas dziedzeru traucējumiem, kas izraisa dzīvībai svarīgu orgānu bojājumu. Slimības simptomi izpaužas ļoti atšķirīgi un var būt dažādas smaguma pakāpes. Šī slimība var skart dažādus ķermeņa orgānus, galvenokārt, plaušas, zarnas, aknas un aizkuņģa dziedzeri, radot darbības traucējumus un bojājumus.   

Ievai patīk satikties ar draugiem, pastaigāties svaigā gaisā, bet  apgrūtinātas elpošanas dēļ slodze viņai ir par lielu un viņa ātri nogurst. Tāpēc Ieva vairāk laika pavada mājās, kur viņai patīk rosīties pa virtuvi un iepriecināt draugus ar pašas pagatavotiem ēdieniem.

Ievai tāpat kā citiem cistiskās fibrozes slimniekiem ir 2. invaliditātes grupa. Slimības  dēļ viņa nevar strādāt.  3-4 reizes dienā jāveic inhalācijas, lai sašķidrinātu un atdalītu sabiezināto bronhu sekrētu - krēpas, jo tā ir laba vide, kur vairoties baktērijām, kas ir bīstamas šiem pacientiem. Pēc inhalācijām ir nepieciešams veikt fizioterapijas nodarbības, kas ir neatņemama cistiskās fibrozes slimnieku ikdienas sastāvdaļa.

Bez tam, cistikās fibrozes slimniekiem reizi ceturksnī 2 nedēļas jāpavada slimnīcā, lai saņemtu antibiotiku kursu un izietu fizioterapijas procedūras pie speciālista. Viena diena slimnīcā izmaksā 14.23 eiro, to pieaugušiem pacientiem valsts neapmaksā. Pilns 14 dienu kurss izmaksā 199.22 eiro, savukārt, visi 4 kursi gadā 796.88 eiro. Šī ir ievērojama summa, ko Ieva tāpat  kā vēl 7 citi pieaugušie cistiskās fibrozes pacienti nevar finansiāli atļauties.

Latvijā ik gadu piedzimst vidēji 7 bērniņi, kurus skārusi šī smagā slimība. Cistiskās fibrozes biedrība ir apzinājusi 8  jauniešus, kuriem vajadzīgs sabiedrības atbalsts turpinātu dzīvot. Cistiskā fibrozes slimnieki dzīvo dažādos Latvijas novados – Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē, Alūksnes novadā, Naukšēnu novadā, Saldus novadā, Kuldīgas novadā.  Latvijā vecākajam cistiskās fibrozes slimniekam ir 30 gadi, Eiropā vidējais cistiskās fibrozes slimnieku dzīves ilgums ir 40 gadi. Mūsdienās šo slimību vēl pilnībā izārstēt nav iespējams, bet pareizi  lietojot nepieciešamos medikamentus un ievērojot ārstēšanās taktiku, iespējams ievērojami uzlabot slimnieka dzīves kvalitāti un paildzināt dzīves ilgumu.  

Cistiskās fibrozes biedrībā atklāj, ka pacientiem no tālākiem novadiem jau nokļūšana Rīgā ir sarežģīta, un maksāt par stacionārā pavadītām dienām viņi vienkārši nevar atļauties. Tādēļ palīdzēsim Ievai un vēl 7 jauniešiem no visas Latvijas 4 reizes gadā saņemt nepieciešamo ārstniecību. Kopējā summa visiem 8 jauniešiem gadā  ir 6375.04 eiro. 

 

Projekts ievietots portālā 18.03.2014

Projekts noslēgts 31.12.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Cilvēkos ir spēks!

Palīdzība Anastasijai Romančukai

Palīdzība ārkārtas situācijās

DOD PIECI 2021

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 590 659.54 €