Seko mums Šodien saziedoti jau 435.00 €

Palīdzība cietušajam skolniekam Jaunjelgavā

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, kam šis gadījums nebija vienaldzīgs! Saziedotā summa tiks izlietota, lai cietušā zēna ģimene saņemtu psiholoģisku atbalstu un apmaksātu juridiskos pakalpojumus.

Aprīļa beigās Jaunjelgavas vidusskolā, skolas tualetē pirmklasnieku neiedomājami nežēlīgi un smagi piekāva viņa skolas biedri. Puisītim ir ne tikai smagi miesas bojājumi, bet arī psiholoģiska trauma, no kuras ne viņš, ne viņa tuvinieki nespēj atgūties.

Līdz notikušajam zēns neatšķīrās no saviem vienaudžiem. Viņš bija dzīvespriecīgs, savu reizi sadarīja blēņas, patika mācīties, kaut gan ne vienmēr tas padevās viegli. Vislielākās grūtības puisim sagādāja burtiņu savilkšana kopā. Zēns labprāt spēlējās ar mašīnām, būvēja estakādes un mājās spēlējās kopā ar mazo brālīti, kuram ir ļoti pieķēries un kuru ļoti mīl.

Neskatoties uz to, ka arī šobrīd abi ir kopā krīzes centrā, mazajam brālītim ļoti pietrūkst dzīvespriecīgā un jautrā lielā brāļa. Viņa stāvoklis ir izlabojies pateicoties saņemtajai rehabilitācija, jo pēc notikušā zēns ilgu laiku bija apātisks, necēlās no gultiņas un pat atteicās no ēdiena.

Par zēna veselību slimnīcā rūpējās mediķi, šobrīd zēns ar brālīti un mammu ir krīzes centrā, kur vēl dažas nedēļas saņems nepieciešamo rehabilitāciju, ko sedz valsts. Taču jau šobrīd ir skaidrs, ka būs nepieciešams ilgstošs psiholoģiskais atbalsts – šoka, baiļu un nedrošības pārvarēšanai, psihoemocionālās stabilitātes atgūšanai gan zēnam, gan viņa mammai. Zēnam nepieciešams arī logopēds – defektologs, kas palīdzēs zēnam mācīšanās traucējumu mazināšanā, kurus pēc traumas svarīgi novērst.

Ģimene ir trūcīga, tādēļ pašiem nav līdzekļu, lai saņemtu turpmāku nepieciešamo psiholoģisko atbalstu, ko diemžēl valsts neapmaksā. Viena mēneša maksa par nepieciešamajām konsultācijām sastāda 80 latus un ceļa izdevumi no dzīvesvietas uz Rīgu un atpakaļ abiem ar mammu sastāda vismaz 50 latu. Vēlams šo rehabilitāciju saņemt ilgstoši vairāku mēnešu garumā, bet precīzāk to var noteikt, izvērtējot uzlabojumus rehabilitācijas gaitā.  Vēl ģimenei būs nepieciešami līdzekļi  juridiskajiem pakalpojumiem, taču pagaidām nav precīzi zināms to apmērs.

Zēna lielais sapnis ir spēlēt futbolu. Mēs varam palīdzēt zēnam atgūties pēc nelaimes, augt drošam un pašpārliecinātam, un ļaut piepildīties viņa sapnim!

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 9006 7009 (zvans 1 lats)

Ievietots 07.06.2013. *                     Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2013.

* Paldies visiem ziedotājiem, ģimenes rehabilitācijas pirmajam gadam ziedojumu summa jau saziedota, bet turpinām vākt ziedojumus juridiskajiem pakalpojumiem.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi bērniem staigāt!

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Palīdzība Romānam Rustamovam

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 907 839.38 €