Seko mums Šodien saziedoti jau 1,508.47 €

Palīdzība Annai Gundarovai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Annai nepieciešamā summa ir saziedota.

Anna ir 18 gadus veca dzīvespriecīga un sabiedriska jauniete. Meitenei ir smaga diagnoze kopš dzimšanas – Spina bifida. Otrajā dienā pēc dzimšanas meitenei tika veikta operācija - centrālās nervu sistēmas darbības anomāliju novēršana. Jau kopš dzimšanas Annai tiek veikts pamatīgs rehabilitācijas darbs.

Meitene mācās vispārizglītojošā skolā, viņai patīk lasīt grāmatas, zīmēt, klausīties klasisko un popmūziku. Anna vēlas iegūt labu izglītību, tāpēc pastiprināti mācās angļu valodu un psiholoģiju. Annas sapnis ir studēt psiholoģiju, lai varētu palīdzēt cilvēkiem. Meitene brīvajā laikā nodarbojas ar pērļošanu, kas prasa daudz pacietības. Meitene pārvietojas ar ratiņkrēslā.

Pašlaik Anna var pārvietoties patstāvīgi tikai pieturoties pie sienas vai kādam pie rokas, nēsājot ortozes, tomēr gaita un līdzsvara traucējumi liedz to darīt gana droši, ātri.

Esošās ortozes ir par mazu, jo nenodrošina pareizu locītavas pozīciju apakšējās ekstremitātēs. Annai nepieciešama labajai kājai - ceļa-potītes-pēdas ortozi ar karbona atsperi un kreisais kājai- potītes-pēdas ortozi ar karbona atsperi, lai nodrošinātu staigāšanas aktivitātes veikšanu pareizā pozīcijā.

Šobrīd Annai nav piemērotas valsts apmaksātās ortozes. Annas mamma konsultējusies pie speciālistiem Igaunijā, kas spēj izgatavot Annai atbilstošas ortozes un ortozēm piemērotus ortopēdiskos apavus. Ortozes un ortopēdiskie apavi  izmaksā 6272 eiro, daļu summas 1500 eiro apmērā segs ģimene paši, 1035 eiro jau ir pieejami no 2017. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 3737 eiro.

Tā rezultātā Anna varēs staigāt patstāvīgi un nostiprināt pareizu gaitu un īstenot savus sapņus! 

Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centrs (VTPC) ir informējis, ka Anna var pretendēt uz valsts kompensāciju par ortozes iegādi 2500 eiro apmērā, kas ir cena par kādu ortoze tiktu izgatavota Latvijā. Taču par kompensācijas izmaksu VTPC lemj tikai tad, kad ortoze jau ir iegādāta. Ja VTPC kompensāciju izmaksās, tad Anna šos līdzekļus varēs izmantot savai rehabilitācijai.

Palīdzēsim Annai! 

 Projektā veiktas izmaiņas 11.09.2018

Projekts ievietots portālā 16.08.2018

Projekts noslēgts 21.09.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Palīdzība smagi slimiem jauniešiem

Bērnu rehabilitācija Latvijā

Atbalsts Eduardam un Aleksim Krūmiņiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

175 168.09 €