Seko mums Šodien saziedoti jau 26,249.58 €

Paēdušai Latvijai - sirmgalvjiem

Ja vien no vientulības varētu paēst, Latvijā nebūtu neviena izsalkuša sirmgalvja...

Lai sagādātu gaišu ikdienu tiem vecajiem ļaudīm, kuriem ir vientuļi un ikdienā pietrūkst pat tik pašsaprotamas lietas kā iztikas līdzekļi pārtikai, „Paēdušai Latvijai’” aicina kopīgiem spēkiem palīdzēt.

Latvijā vairāk kā piektā daļa (20,2 %) iedzīvotāju jeb 454,6 tūkstoši ir pensionāri. Vairāk kā puse no pensionāriem  mēnesī iztiek ar mazāku summu kā noteiktais valsts iztikas minimums, turklāt  35 tūkstoši pensionāru saņem pensijas līdz 100 latiem. Valstī noteiktā minimālā pensija ir 49,50 lati. Vismazākās pensijas saņem gados vecākie pensionāri. Tā saucamās lielās pensijas, kuras ir 200 latu un vairāk, saņem tikai 8 % no visiem pensionāriem. Turklāt vislielākam nabadzības riskam ir pakļauti pensionāri pēc 65 gadiem, kuri palikuši vieni.
(Dati no Valsts statistikas pārvaldes par 2009. un 2010.gadiem).

Latvijas pensionāri pārtikai dienā var atļauties tērēt tikai 1,00-1,50 latus, kas mēnesī vidēji ir 40 lati. Ir skumji, ka sirmgalvji, kuriem varam pateikties par iespēju dzīvot savā valstī, dzīvo trūkumā un vientulībā.

Paēdušai Latvijai aicina sarūpēt pārtikas pakas, kurās būs eļļa, manna, tēja, medus, zivju konservi, gaļas konservi, cukurs, karameles, makaroni, milti un sausais buljons. Vienas šādas pārtikas pakas izmaksas ir 4 lati.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (1 lats), kā arī lielveikala tīkla Maxima ziedojumu kastītēs.

Sarūpēsim pārtikas paciņas arī vecajiem ļaudīm!

Projekts portālā ievietots 01.11.2010., pēdējās izmaiņas 31.12.2011.

Projekts ievietots portālā 24.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Miai Annai Koļesovai

Palīdzība Evelīnai Stepanovai

Palīdzība Sabīne Strode

Mazo sirsniņu cerības

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 463 185.29 €