Seko mums Šodien saziedoti jau 25.00 €

Paēdušai Latvijai 2014

Vienam cilvēkam mēnesī nepieciešami vismaz 252,00 EUR (177,00 LVL), lai nodrošinātu sevi ar visām nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem. Pārtikai tiek tērēti vidēji 78,00 EUR ( 55,00 LVL) uz vienu cilvēku mēnesī. Vairāk nekā 26% no visiem strādājošajiem saņem minimālo algu. Pēc nodokļu nomaksas, ienākumi nepārsniedz valsts noteikto iztikas minimumu- 282 EUR, uz vienu ģimenes locekli. (avots: Centrālais Statistikas Birojs)
Daļa no šīm ģimenēm neelastīgās birokrātiskā sistēmas dēļ nevar saņemt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu, kas uzlabotu slikto finansiālo stāvokli.
Tomēr tās ir centīgas ģimenes, kuras neskatoties uz zemajiem ienākumiem turpina strādāt zemi atalgotu darbu un maksāt nodokļus. Lai palīdzētu tiem, kam pietrūkst ikdienas iztikai, Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Ziedot.lv lūdz līdzcilvēkus atvērt savas sirdis.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vāc līdzekļus, lai reizi mēnesī izsniegtu pārtikas pakas izsalkušajiem. Vienas pārtikas pakas izmaksas nepārsniedz 8 EUR un tajā iekļauti produkti, kas dos iespēju ģimenēm nodrošināt sevi ar pilnvērtīgu ikdienas maltīti. Pārtikas paka satur 12 produktus- kviešu milti, manna, cukurs, makaroni, šķeltie zirņi, miežu putraimi, auzu pārslas, vistas buljons, margarīns, rīsi, sautētas cūkgaļas konservi, eļļa.
Prioritāri pārtikas pakas saņem ģimenes ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām Sociālais dienests nav un nevar piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu. Iespēju robežās tiek palīdzēts arī pensionāriem un invalīdiem ar zemiem ienākumiem, kuriem Sociālais dienests nepiešķir trūcīgā vai maznodrošinātā statusu.
Palīdzība tiek sniegta visā Latvijā, sadarbojoties ar citām labdarības organizācijām reģionos un pašvaldību Sociālajiem dienestiem. Katrs palīdzības lūdzējs tiks izvērtēts, lai pārliecinātos, ka atbalstu saņem tie, kam tas visvairāk nepieciešams.
Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” projektu īsteno Latvijas Samariešu apvienība kopā ar labdarības portālu Ziedot.lv un labdarības organizācijām visā Latvijā, pateicoties VAS „Latvijas Valsts meži”, Sorosa Fonds Latvija, veikalu tīkla „Maxima” un AS „Latvijas Finieris” atbalstam.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (EUR 1,42), Swedbank un SEB internetbankā, ziedojumu kastītēs bistro tīklā „Lido” vai piepildot Glābējpaku.
Sīkāk par projektu: www.paedusailatvijai.lv

Projekts ievietots portālā 12.01.2014

Projekts noslēgts 31.12.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Bērnu rehabilitācija Latvijā

Palīdzība Aināram Bušam

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Mazajām sirsniņām Kurzemē

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

809 831.60 €