Seko mums Šodien saziedoti jau 2,760.88 €

Paēdušai Latvijai (2013)

Vienam cilvēkam mēnesī nepieciešami vismaz Ls 187, lai nodrošinātu sevi ar visām nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem. Pārtikai tiek tērēti vidēji Ls 54 uz vienu cilvēku mēnesī. Vairāk nekā 20% no visiem strādājošajiem saņem minimālo algu. Pēc nodokļu nomaksas, ienākumi nepārsniedz valsts noteikto iztikas minimumu- Ls 174, uz vienu ģimenes locekli. (avots: Centrālais Statistikas Birojs)

Daļa no šīm ģimenēm nevar saņemt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu, kas uzlabotu slikto finansiālo stāvokli. Bieži vien iemesls tam ir darbs, bankrotējis uzņēmums, „treknajos gados” iegādātais nekustamais īpašums vai kredīts.

Tomēr tās ir centīgas ģimenes, kuras neskatoties uz zemajiem ienākumiem turpina strādāt zemi atalgotu darbu un maksāt nodokļus. Lai palīdzētu tiem, kam pietrūkst ikdienas iztikai, Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Ziedot.lv lūdz līdzcilvēkus atvērt savas sirdis. Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vāc līdzekļus, lai reizi mēnesī izsniegtu pārtikas pakas izsalkušajiem. Vienas pārtikas pakas izmaksas nepārsniedz Ls 6 un tajā iekļauti produkti, kas dos iespēju ģimenēm nodrošināt sevi ar pilnvērtīgu ikdienas maltīti. Pārtikas paka satur 10 produktus- kviešu milti, manna, cukurs, makaroni, šķeltie zirņi, miežu putraimi, vistas buljons, iebiezināts piena produkts ar cukuru, sautētas cūkgaļas konservi, augu eļļa.

Prioritāri pārtikas pakas saņem ģimenes ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām Sociālais dienests nav un nevar piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu. Iespēju robežās tiek palīdzēts arī pensionāriem un invalīdiem ar zemiem ienākumiem, kuriem Sociālais dienests nepiešķir trūcīgā vai maznodrošinātā statusu.

Palīdzība tiek sniegta visā Latvijā, sadarbojoties ar citām labdarības organizācijām reģionos un pašvaldību Sociālajiem dienestiem. Katrs palīdzības lūdzējs tiks izvērtēts, lai pārliecinātos, ka atbalstu saņem tie, kam tas visvairāk nepieciešams.

Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” projektu īsteno Latvijas Samariešu apvienība kopā ar labdarības portālu Ziedot.lv un labdarības organizācijām visā Latvijā, pateicoties VAS „Latvijas valsts meži”, veikalu tīklam „Maxima”, reklāmas aģentūrai DDB un Sorosa Fonds Latvija.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (Ls 1,00), Swedbank internetbankā vai piepildot Glābējpaku lielveikalos „Maxima”.

Projektu realizē: biedrība "Latvijas Samariešu apvienība"

Projekts ievietots portālā 20.03.2013

Projekts noslēgts 01.01.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazajiem pacientiem SUPERVAROŅA TĒRPS

Palīdzība Rikardam Mikaelam Tallkvistam

Atbalsts Ralfam Kalniņam

Piepildi bērniņa sapni!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

733 894.58 €