Seko mums Šodien saziedoti jau 1,099.50 €

Paēdušai Latvijai 2009

Ikdienā Ziedot.lv birojā vēršas daudzi cilvēki, kuri lūdz palīdzību atrast darbu, lai spētu pabarot savus bērnus. Tie nav alkoholiķi vai slīmesti, bet cilvēki labākajos darba gados, kurus skāris bezdarbs un krīze. Bezdarbnieka pabalsts beidzas, jaunas darba iespējas ir tuvu nullei. Ģimenēs aug bērni, kuriem grūti paskaidrot, ka šovakar vakariņās nav ko likt galdā.

„Mums nav par ko iztikt, pavisam banāli – nav ko ēst un par ko samaksāt īrēto istabiņu. Man ir kauns, ka esmu tik bezspēcīga un nevienam nevajadzīga – ne darba devējiem, ne valstij. Man ir kauns no bērna, ka viņa mamma nevar atrast darbu.” (sieviete, 40 gadi).

Lai palīdzētu tiem, kam pietrūkst ikdienas iztikai, Ziedot.lv lūdz līdzcilvēkus atvērt sirdis. Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vāc līdzekļus, lai reizi mēnesī izsniegtu pārtikas pakas trūcīgiem cilvēkiem. Vienas pārtikas pakas izmaksas nepārsniegs 8,50 latus un tajā iekļauti produkti, kas dos iespēju ģimenēm nodrošināt ikdienas maltīti – 1 kg putraimi vai 1 kg grūbas, 1 kg rīsi vai 1 kg griķi, 1,5 kg auzu pārslas, 1kg pelēkie zirņi, 0,5 kg makaroni, 2 kg milti, 1 l eļļa, 1 kārba gaļas vai 1 kārba zivju konservi, 1 kg cukurs, 0,4 kg sausais piens, 120 g sausais buljons un 30 g tēja.

Kas saņems pārtikas pakas: Prioritāte ir bezdarbnieku ģimenes, kurās aug bērni. Īpaši mums rūp tās ģimenes, kuras bezdarbs ir skāris pēdējā gada laikā un kuriem beidzas bezdarbnieka pabalsts, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ nav atrasts.

Līdz ar pārtikas pakām cilvēki saņems informāciju par sociālo palīdzību, zupas virtuvēm, patversmēm, humānās palīdzības saņemšanas punktiem, bezmaksas psiholoģisko palīdzību, receptes kā visracionālāk izmantot pārtikas pakas saturu.

Pārtikas pakas sāksim izsniegt septembrī, informējot ziedotājus par katru izlietoto latu un pārtikas paku saturu. Palīdzība tiks sniegta visā Latvijā, sadarbojoties arī ar citām labdarības organizācijām reģionos un pašvaldību sociālajiem dienestiem. Katrs palīdzības lūdzējs tiks izvērtēts, lai pārliecinātos, ka atbalstu saņem tie, kam tas visvairāk nepieciešams.

Latvijā pašlaik ir vairāk kā 130 000 bezdarbnieku. Pārtikas atbalsts īpaši svarīgs būs rudenī, kad lielai daļai beigsies bezdarbnieku pabalsti, bet pašvaldību kasēs nodokļi sociālajai palīdzībai ieplūdīs arvien mazāk. Ziedot.lv aicina pārtikas ražotājus, pārstrādātājus un tirgotājus ziedot pārtikas preces, kas ļaus paplašināt pārtikas pakas klāstu.

Projektu īsteno: Pārtikas banku „Paēdušai Latvijai” izveidojis labdarības portāls Ziedot.lv, sadarbojoties ar reģionālajām labdarības organizācijām, Latvijas samariešu apvienību, reklāmas aģentūru DDB un sabiedrisko attiecību aģentūra Nords Porter Novelli. Projekta loģistikas izdevumus sedz Sorosa fonds Latvija.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (1 lats).

Vairāk par pārtikas banku "Paēdušai Latvijai" lasiet www.paedusailatvijai.lv.
Pārtikas banka – sirsnīgs atbalsts līdz Latvija atplauks!

Projekts portālā ievietots 10.07.2009.

Projekts ievietots portālā 24.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi bērniem staigāt!

Gaisma mūsu brīvībai!

Māmiņ, es Tevi mīlu!

M3SA - palīdzi bērniem veseļoties

Uzzināt vairāk

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

939 558.68 €