Seko mums Šodien saziedoti jau 121.00 €

Operācija Ņikitam un Germanam Rakitenko

Nikita un Germans ir 15 un 17 gadu veci jaunieši. Abiem brāļiem ir reta ģenētiska muskuļu saslimšana – iedzimta merozīna deficīta muskuļu distrofija. Sekundāra skolioze. Ņikitam ir hroniski ventilācijas traucējumi. Abi zēni jau kopš dzimšanas ir pilnībā aprūpējami, pārvietojas ratiņkrēslos.  

Nikita macās 45.vidusskolas 11.klasē. Zēns ar labām sekmēm mācību vielu apgūst latviešu valodā. Ņikita pārvalda 4 valodas un pēc skolas beigšanas zēns plāno stāties augstskolā. Ar ziedotāju atbalstu 2011. gadā Nikitam tika veiktas 2 smagas mugurkaula operācijas, kas ievērojami uzlaboja zēna dzīves kvalitāti un deva iespēju turpināt mācīties un priecāties par dzīvi bez sāpju sajūtas. Latvijā šāda mugurkaula korekcijas metode netiek izmantota. Korseti, kas balsta mugurkaulu no iekšpuses, katru pusgadu ir jāstiepj, tādēļ Nikitam ir nepieciešama kārtējā konsultācija Vācijas klīnikā. Konsultācijā vācu speciālisti, izmeklējot Nikitu noteiks, kāda operācija puisim būs nepieciešama. Operācijas aptuvenās izmaksas 40 000 eiro. Precīza summa Nikitas operācijai būs zināma pēc konsultācijas.  

Germans ir 45.vidusskolas 9.klases skolnieks. Germanam arī ir augsts sekmju līmenis tāpat kā brālim, sevišķi fizikā, matemātikā un angļu valodā. No saziedotajiem līdzekļiem 2014. gadā Germanam tika veikta mugurkaula operācija. Pēc veiktās operācijas zēna mugurkauls ievērojami iztaisnojās, uzlabojās sirds un plaušu funkcija. Lai veselības stāvoklis nepasliktinātos, abiem bērniem nepieciešama pastāvīga reabilitācija.

Ņikitam un Germanam var palīdzēt:

  • regulāra fizioterapija Latvijā – 5000 eiro;
  • konsultācija Ņikitam Vācijas klīnikā- Abteilung Orthopädie Universitätsmedizin Göttingen, (summā iekļautas izmaksas par konsultāciju, tulka pakalpojumi, uzturēšanās izmaksas un avio biļešu iegāde) 2000 eiro.

Zēni un viņu vecāki lūdz atsaukties tos, kas var palīdzēt, un ir ļoti pateicīgi visiem, kas nepaliks vienaldzīgi viņu nelaimē. Jo viņu sapņi var tikt īstenoti tikai ar Jūsu palīdzību. 

Palīdzēsim Ņikitam un Germanam!

 

Projekts ievietots portālā 17.12.2015

Projekts noslēgts 05.06.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Dakteris POGA

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Atbalsti rūpju bērniņus!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 634 503.66 €