Seko mums Šodien saziedoti jau 2,355.63 €

Movember fonds vīriešu veselībai

Ar prostatas vēzi un citām vīriešu saslimšanām var saskarties visi vīrieši, it īpaši vecāki par 40 gadiem. Daudzi pat nenojauš, ka viņiem ir attīstījies vēzis tā pirmajās stadijās, jo sākotnēji sūdzību nav, pašsajūta ir laba, tādējādi šķietami nav iemesla apmeklēt ārstu.

Latvijā 2015. gadā ik dienu no neārstēta prostatas vēža mira kāds vīrietis - 392 stiprā dzimuma pārstāvji. Ik gadu mūsu valstī tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, taču pēdējo 10 gadu laikā no prostatas vēža miruši jau gandrīz 4000 vīrieši, no kuriem lielākā daļa ir tieši lauku reģionos, kur ir ierobežota pieeja ārstiem un arī finansiālie resursi, iespējams, neatļauj uzsākt sekmīgu ārstēšanās kursu.

Ik gadu Latvijā un visā pasaulē novembrī tiek pievērsta īpaša uzmanība vīriešu veselībai. Novembrī norisinās vīriešu veselības kampaņa “Movembris” (no angļu vārda “mustache” - ūsas un “November - novembris). Visa mēneša laikā tiek aktualizētas ar vīriešu veselību saistītas problēmas, tiek informēts par ārstēšanās iespējām, un vīrieši tiek aicināti savlaicīgi veikt veselības pārbaudes. Simboliski “Movembra” jeb “Ūsu mēneša” laikā, vīrieši visa mēneša garumā audzē ūsas, lai tādējādi pastiprināti pievērstu vīriešu uzmanību savai veselībai.

Nodibinājums “Vīriešu pacientu biedrība” sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojuši “Movember” fondu, kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību visiem vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties.

Latvijas spēks ir veseli un stipri vīrieši, tāpēc ikviens ar savu ziedojumu var palīdzēt kādam Latvijas vīrietim apmaksāt vizīti pie urologa, kurš to nevar pats atļauties. Tādējādi sniedzot iespēju nodzīvot garu un pilnvērtīgu mūžu, jo pat prostatas vēzis šodien ir ārstējama slimība. Sadarbībā ar LLĢĀA tiks noteikti tie pacienti, kuriem ir nepieciešama steidzama medicīniska palīdzība veselības uzlabošanai, un kuri paši finansiāli nevar to atļauties.

Vairāk informācijas: http://www.uroweb.lv/

Projekts ievietots portālā 17.11.2016

Projekts noslēgts 31.12.2016

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Atbalsti rūpju bērniņus!

Cilvēkos ir spēks!

Palīdzība Nazarijam Pegasovam

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 220 704.15 €