Seko mums Šodien saziedoti jau 2,965.50 €

Mīļā auklīte (2012)

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni invalīdi. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē (bērnu namos un vēlāk pansionātos), bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Šie bērni ir gan ar kustību traucējumiem – no vieglām komplikācijām, kad bērns staigā nekoordinēti, līdz smagiem invaliditātes gadījumiem, kad bērns nemāk staigāt vai pat sēdēt. Turklāt fiziskas invaliditātes gadījumā intelekts un emocionālā attīstība parasti ir saglabājusies, tādēļ šo bērnu atdošana bērnu namiem ir traģēdija gan vecākiem, gan bērniem.

Otra bērnu invalīdu grupa ir bērniņi ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuru aprūpe arī ir īpaši smaga. Šos bērnus, kā arī bērnus ar smagiem kustību traucējumiem, vecāki nevar atstāt vienus pat uz neilgu brīdi.

Parasti šādā situācijās viens no vecākiem nevar strādāt, jo visu laiku jābūt kopā ar slimo bērnu. Daudzas no šīm ģimenēm ir nepilnas, kur bērnus audzina viena pati mamma. Sāpīga problēma ir arī slimo bērnu ģimeņu veselie bērni, kuriem mamma vienkārši fiziski nespēj veltīt nepieciešamo uzmanību.

Māmiņas atzīst - viena no galvenajām problēmām ir, ka šos bērnus nevar atstāt vienus ne uz brīdi pat 10 vai 15 gadu vecumā. Ja ģimenē šādu bērnu audzina viena pati mamma un nav radinieku, kas varētu māmiņai palīdzēt, tad mamma ar bērnu ir 24 stundas diennaktī. Savukārt, algot auklīti nestrādājoša mamma parasti nevar atļauties. Nereti vecāki nonāk līdz izmisuma situācijai, kad zūd spēki, jo nav jūtama palīdzība no valsts vai pašvaldības, un apsver iespēju atdot bērnu valsts aprūpē.

Ko sasniegsim ar šo programmu: Palīdzības programma „Mīļā auklīte” paredz dotētu auklīšu dienestu, kas jau ar 2008.gadu ļauj slimo bērnu vecākiem pretendēt uz daļēji dotētas auklītes pakalpojumiem vismaz vienu dienu nedēļā. Šo laiku mamma var izmantot pēc saviem ieskatiem – apmeklēt savu ārstu, doties kaut kur kopā ar ģimenes veselo bērnu, vai darīt citas lietas, kuras kopā ar bērnu invalīdu nav paveicamas.

Vienas auklītes izmaksas mēnesī ar visiem nodokļiem ir 145,28 LVL. Vecākiem par šo auklīšu izmantošanu būs jāmaksā, 0,25 LVL stundā, lai veidotos līdzmaksājums un atbildība par auklītes pakalpojumu izmantošanu.

Auklīšu palīdzības dienests darbojas visā Latvijā un palīdzību saņēmušo ģimeņu skaits ir atkarīgs no pieejamā finansējuma. Auklītes pirms darba tiek īpaši apmācītas, visas darbības laikā kontrolētas un tālākizglītotas.

Projekta īstenotājs: portāls Ziedot.lv.

Projekts tiek īstenots pateicoties AS "Latvijas valsts meži" 2011.gada ziedojumiem sociālai jomai, portāla Ziedot.lv ziedotāju ziedojumiem un Swedbank, JRT klientu ziedojumiem.

Par projektā "Mīļā auklīte" paveikto līdz 2010.gada nogalei lasiet šeit.

Sadarbībā ar Swedbank un Jaunā Rīgas teātra aktieriem ir radītas īpašas grāmatzīmes ar aktieru zīmētiem bērnības lāčiem un personiskiem stāstiem. Grāmatzīmes pret 0.50 Ls ziedojumu var iegādāties Swedbank filiālēs, JRT kasē un Ziedot.lv Labdarības mājā.

Projekts ievietots portālā 01.01.2012., pēdējās izmaiņas 31.12.2012.

Projekts ievietots portālā 22.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

10 Lapsas Ukrainai

Palīdzi bērniem staigāt!

Palīdzība Dēvidam Sokolovam

Palīdzība ārkārtas situācijās

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

480 463.88 €