Seko mums Šodien saziedoti jau 370.00 €

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Kā būtu, ja mēs no rīta pamostos un nemācētu runāt? Būtu kā tikko piedzimuši bērni, kas nespēj pateikt, ko vēlas vai kas sāp? Kā būtu, ja no sava bērna nekad neizdzirdētu “Māmiņ, es Tevi mīlu!, Tēti, es Tevi mīlu!”?

Valoda ir cilvēka galvenais sazināšanās līdzeklis. Izmantojot valodu, mēs domājam un iegūstam informāciju, lasām grāmatas, skatāmies kinofilmas, klausāmies radio.  Ar valodu izsakām emocijas.

Ja bērniņš, izdzimtu vai iegūtu slimību dēļ nerunā, visvairāk sirsniņa sāp vecākiem. Lai arī vecāki ar laiku savu bērnu saprot arī bez vārdiem, tomēr apkārtējie nesaprot. Bērns, kurš nerunā, visbiežāk netiek uzņemts bērnudārzā un skolā. Šādiem bērniem gandrīz nav draugu, viņi nevar apmeklēt pulciņus un citas izklaides, ja vien nav līdzi vecāki, kuri ir sava bērniņa balss. Arī, esot pie ārsta vai slimnīcā, bērns nevar pateikt kas viņam sāp vai kā jūtās.

Bērni, kuri runā, bet, kuru valoda ir traucēta, to ļoti pārdzīvo. Viņi nepareizi izrunā skaņu, jauc skaņas un nemāk izrunāt. Vienaudži bieži vien nesaprot un nepieņem, skolā ir grūtības ar mācīšanos.

Nespējai runāt vai traucētai runai var būt dažādi iemesli – autiska spektra traucējumi, traumas, iedzimtas CNS anomālijas, bērnu cerebrālā trieka, insults uc. Šiem bērniem ir vajadzīga palīdzība. Audiologopēds ir speciālists, kas nodrošina komunikācijas spēju, runas un valodas, fonācijas un rīšanas traucējumu diagnostiku un korekciju. 

Lai ģimenēm nebūtu jāuztraucas, ka nepietiek līdzekļu audiologopēda apmaksai, darbojas labdarības programma. Vienas nodarbības izmaksas ir 25 eiro. Programmas ietvaros plānots nodrošināt atbalstu vismaz 100 bērniem, kopumā vairāk nekā 1000 nodarbības.

Palīdzēsim bērniem ar runas traucējumiem!

Projekts ievietots portālā 01.01.2021

Projekts noslēgts 03.01.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Arttu Mikael Airiainen

Atkārtota palīdzība Uldim Vasiļevskim

Mazo sirsniņu cerības

Atbalsti rūpju bērniņus!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

180 866.88 €