Seko mums Šodien saziedoti jau 21,780.46 €

Lestenes baznīcas atjaunošana

Līdz ar barokāliem kokgrebumiem rotātā baznīcas kanceles balsta pārvešanu no Rundāles Pils muzeja staļļiem uz tā mājvietu – Lestenes baznīcu Tukuma novadā – 23.novembrī simboliski tika aizsākta ziedojumu vākšana skaistākās Latvijas baroka baznīcas atjaunošanai.

Ārēji masīvajā un vienkāršajā Lestenes baznīcas celtnē kādreiz atradās Latvijas spožākās koktēlniecības zvaigznes Nikolaja Sēfrensa XVIII gadsimta sākumā darinātie iekārtas priekšmeti, kā arī meistara Kornēliusa Rāneusa taisītās ērģeles. Reiz krāšņākā un mākslinieciski vienotākā Kurzemes baroka sakrālā celtne vietējiem ļaudīm patiesā izbrīnā lika iesaukties: „Ak svētā Lestene!” Tomēr pēc Otrā pasaules kara sākās regulāra baznīcas demolēšana un priekšmetu izzagšana, bet okupācijas laikā tajā ierīkoja labības kalti, altāra vietā uzceļot graudu rezervuāru. Unikālo baznīcas interjeru no iznīcības paglāba Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, kurš to pārveda uz Rundāles pili, kur joprojām atrodas un gaida restaurāciju 80% no saglābtās iekārtas. 

Šobrīd Lestenes baznīcas atjaunošanā kopš neatkarības atjaunošanas ieguldīti ap 200 000 latu, ko fonds piesaistījis ziedojumos, kas novirzīti jumta, grīdu atjaunošanai, kā arī šobrīd tiek ierīkota signalizācija. Lai turpinātu baroka pērles atjaunošanu altāra restaurācijas darbu veikšanai un baznīcas krāšņā interjera atjaunošanai nepieciešami 10 tūkstoši latu.

Lestenes banzīcas atjaunošans fonds aicina privātpersonas un uzņēmējus ziedot baznīcas atjaunošanai, uztverot to kā lielu, nacionālu pasākumu, kurā Latvijai tiks atdota tās visskaistākā baroka baznīca. 


Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds aicina ziedot pa ziedojuma tālruni 90006088 (zvans - LVL 1,00)

Projekta īstenotājs: Lestenes baznīcas atjaunošana fonds. 

Projekta partneri: Kultūras ministrija, Rundāles pils muzejs un Tukuma novadu dome, kas parakstījuši nodomu protokolu par baznīcas interjera atjaunošanu ar Lestenes  baznīcas atjaunošana fondu. Rīgas Amatniecības vidusskola, Rīgas Dizaina un mākslas koledža un Dzirciema speciālā internātpamatskola, kuru audzēkņi mācību procesa ietvaros veiks interjera atjaunošanas darbus.

Projekts ievietots portālā 28.11.2011

Projekts noslēgts 28.11.2012

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazajām sirsniņām Latgalē

Rūpju bērnu māmiņām

Bērnu rehabilitācija Latvijā

Līdzskaņa

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

977 342.18 €