Seko mums Šodien saziedoti jau 229.00 €

Glābsim Ainaru!

Paldies visiem ziedotājiem par atbalstu, Aināra operācijām nepieciešamā summa ir saziedota!

Kopš Ziemassvētkiem Ainars atradās mediķu uzraudzībā slimnīcā. Slimnīcā tika veiktas trīs gūžas kaula skalošanas (lai mazinātu infekciju) operācijas. 1. februārī tika veikta vērienīga operācija, kuras laikā viena kāja tomēr tika amputēta, jo pēc stacionēšanas tika konstatēts, ka bojājumi tomēr pārāk lieli, lai kāju saglābtu un tā būtu funkcionējoša. Mediķi ir skaidrojuši, ka šī kāja būtu īsāka un nebūs darboties spējīga. 10 stundu ilgās operācijas laikā ar noņemtās kājas audiem tika aizpildītas visas pārējās lielās izgulējumu brūces un tika glābta otra kāja. Operācija noritēja veiksmīgi, Ainars jūtas labi. Šajā smagajā laikā Ainara lielais atbalsts bijusi Zane Daudziņa. Šobrīd tiek gaidīts izmaksu aprēķins no slimnīcas un tālākās rehabiltācijas plāns, ko ieteiks mediķi. Paldies visiem, kas atsaucās un palīdzēja!

Rakstu lasiet šeit!

Aicinām noklausīties 20.februāra Latvijas Radio 1, raidījumu "Krustpunktā" par tēmu: "Kas spēj aprūpēt gulošos pacientus, un ko darīt, lai pašreizējo sistēmu mainītu?". Raidījumu klausies šeit

  Pirms pusotra gada Ainars, peldoties kopā ar draugiem, lēcis uz galvas ūdenī, kur saduroties ar kādu šķērsli, lauza mugurkaulu un ar paralīzi nokļuva slimnīcā. Pēc traumas Ainars bija pilnīgi nekustīgs. Mediķi veica muguras smadzeņu un kakla skriemeļu operācijas un puisis ilgstoši ārstējās slimnīcās un rehabilitācijas centros.

Atveseļošanās, arī ar ziedotāju un labvēļu atbalstu, notika veiksmīgi. Rezultāti bija ļoti labi un bija reālas cerības, ka puisis varēs staigāt. Par Ainaru nesavtīgas rūpes uzņēmās 17 gadus jaunā Linda un viņas mamma Rita, kuras bāreni Ainaru iepazina jau bērnu namā, kur Rita strādāja. Lindas rūpes novērtēja "Latvijas lepnums", kur Linda no aktrises Zanes Daudziņas rokām saņēma balvu nominācijā "Draugs".  Kopš tā laika arī Zane Daudziņa ir bijusi atbalsts un palīgs Ainaram un rūpējusies par viņu. Līdzcilvēku atbalsts Ainaram ir bijis ļoti svarīgs, jo Aināra mamma ir mirusi, tēvs nebija spējīgs rūpēties par bērniem. Kopš 6 gadu vecuma zēns ar brāļiem un māsām auga bērnu namā.

Neskatoties uz to, ka Ainars ir bijis mediķu uzraudzībā, viņam ir radušies smagi izgulējumi, veiktas 4 operācijas to ārstēšanai. Šajā vasarā, pēc atkārtotas rehabilitācijas, Ainaram atkal tika atklāti 5 jauni izgulējumi - šoreiz ļoti plaši, kas steidzami jāoperē. Ja nekavējoties netiks veikta operācija, Ainaram nāksies amputēt abas kājas. Ainars ir iekļauts rindā uz valsts apmaksātām izgulējumu operācijām, taču valsts līdzekļi šogad ir beigušies. Ainaram ir cerība, ka šīs operācijas par valsts līdzekļiem varētu veikt pēc gada. Tik daudz laika jaunietim vairs nav. No kāju amputācijas var glābt tikai neatliekama operācija. Vienas operācijas izmaksas vidēji ir 8884 lati. Piecas operācijas kopā izmaksās  vismaz 44 420 latu.   

Ainaram ir tikai 22 gadi, viņa stāvoklis ir ļoti smags un arī operācijas ir sarežģītas ar ilgstošu pēcoperāciju rehabilitāciju.  Ainars jau bija tik tuvu spējai atkal staigāt, taču šobrīd, nesaņemot nepieciešamo ārstniecību, viņš var zaudēt kājas.

Mēs nedrīkstam noskatīties, kā jauns puisis zaudēs kājas, kā no bērnu nama nācis savu dzīvi pilnīgā bezcerībā pavadīs pansionātā. Mēs varam viņam palīdzēt! Jaunietis izmisīgi vēlas atveseļoties un nostāties pats uz savām kājām. 

Plašāk lasiet rakstu šeit.
 
Ziedot iespējams zvanot uz labdarības tālruni 9006 7003 (maksa par zvanu 1 lats).


Projekts portālā ievietots 14.12.2012., pēdējās izmaiņas 28.01.2013.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Aijai Grāvelsonei

Stiprini Stipros

Atbalsts latviešu brīvprātīgajiem Ukrainā

Palīdzība Nikolajam Verņickim

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 363 415.67 €