Seko mums Šodien saziedoti jau 505.73 €

Eņģeļi pār Latviju 2013

Sirsnīgs paldies ziedotājiem! Labdarības akcija "Eņģeļi pār Latviju 2013" ir noslēgta. 

Ir klāt gada sirsnīgākā labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, kura jau sesto gadu daudzās smagi slimu bērnu ģimenēs ienes cerību, spēku un daudziem jo daudziem Latvijas iedzīvotājiem iespēju palīdzēt kādai mazai sirsniņai veseļoties.
Arī šogad aicinām ikvienu pievienoties labdarības akcijai, lai palīdzētu bērniem, kuriem iedzimtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija.
Savus sargeņģeļus šogad gaidīs Annija (5 gadi), Kate (7 gadi), Raivis (7 gadi), Evelīna (1 gads 10 mēneši).

Par Anniju (5 gadi, Rīga)
Annija piedzima normālās dzemdībās, tomēr , veicot medicīniskās pārbaudes, atklājās, ka meitenītei nepieciešama operācija. Uzstādītā diagnoze – Spina bifida.  Trīspadsmitajā dienā pēc dzimšanas meitenītei tika veikta šuntēšana. Nu jau trīs reizes veikta šunta revīzija galvā. Ārstu prognozes bija, ka Annija, iespējams, nekad nestaigās. Šobrīd meitenītei jau ceļas kājās un staigā ar rollatora palīdzību. Annija ir gudra meitenīte, mentālu traucējumu nav. Viņa labprāt piedalās pasākumos, kuri norisinās dienas centrā ”Mēs esam līdzās”. Lai gan Annijai ir nopietnas problēmas ar staigāšanu, viņa ir piedalījusies arī deju priekšnesumā. Savu iespēju robežās palīdz arī mammai virtuves darbos, gatavojot ēst. Annija ļoti vēlas staigāt un skriet. Meitenīte saka, ka noteikti iemācīsies staigāt un dejos un ies uz ballēm kā to dara mamma.
Lai Annija varētu pastāvīgi nostāties uz kājām, nepieciešamas operācijas Minhenes ortopēdiskajā klīnikā un rehabilitācijas pasākumi pēcoperācijas periodā. Lai Annijai palīdzētu staigāt, nepieciešami 22 896 lati (32578.07 EUR).
 

Par Kati (7gadi, Jelgavas novads)
Diagnoze – iedzimta mitohondriāla pataloģija – Piruvāta dehidrogenāzes kompleksa deficīts, kas ir vielmaiņas saslimšana, kuras sekas ir bērna fiziskās un garīgās attīstības atpalicība. Šobrīd uzlabojumus meitenes veselībā tiek panākti, izmantojot Ketogēno diētu un neirorehabilitācijas programmu mājas apstākļos. Tas ir vienīgais veids kā nodrošināt un uzlabot meitenītes veselības un dzīves kvalitāti. Tikai pēc speciālās diētas uzsākšanas viena gada vecumā sākās meitenītes fiziskā un garīgā attīstība, pazuda krampju lēkmes. Tas notika lēnām, soli pa solītim, jo līdz tam Kate tikai gulēja nekustīga un apātiska. Pēc speciāli Katei izstrādātās neirorehabiltācijas programmas mājas apstākļos ģimene ar meiteni strādā jau otro gadu. Programmas izpildei aiziet 8-10 stundas dienā - speciālās elpošanas maskas, sensorā stimulācija, acu masāža, līšana un šļūkšana pa slidkalniņu un citas darbības.
Iesāktais jāturpina, jo Katei ir progress neiroloģiskajā, fiziskajā attīstībā un uzlabojumi fizioloģiskajos procesos. Meitene daudz labāk ēd, ir sākusi pati košļāt ēdienu un šobrīd jau dzer no krūzītes. Kate kļuvusi emocionālāka un daudz atvērtāka, atpazīst cilvēkus, izrāda emocijas, ļoti attīstījusies valoda. Kate ir sākusi tvertun turēt lietas, ko līdz šim nedarīja, sākusi līst dažus metrus uz priekšu. Neirorehabilitācijas programmas mājas apstākļos izstrādei, nodrošināšanai uz gadu un ārvalstu speciālistu konsultāciju un nepieciešamo medikamentu iegādei kopā nepieciešami 11000 lati (15651.59 EUR).
 

Par Raivi (7 gadi, Rēzekne)
Diagnoze – bērnu cerebralā trieka, spastiska tetraparēze. Raivis piedzima pavisam maziņš priekšlaicīgi 26./27. grūtniecības nedēļā. Tika konstatēts 4. pakāpes asins izplūdums galvā. Tas ir traucējis zēnam pilnvērtīgi attīstīties un patstāvīgi staigāt. Divu mēnešu vecumā Raivim veica arī acu lāzeroperāciju. Pašlaik zēns prot runāt atsevišķus vārdus un teikumus, skaita līdz 20, pazīst ciparus un burtus, spēj tos nosaukt, prot uzrakstīt savu vārdu. Zēns patstāvīgi nestaigā un nesēž, pārvietojas rāpojot, sēž pietupienā uz ceļgaliem. Pats spēj piecelties pie gultas, krustojot kājas. Zēnam nepieciešama īpaša aprūpe. Raivja veselības nostiprināšanai tiek rekomendēta reitterapija un rehabilitācijas pasākumi rehabilitācijas centrā. Lai zēns saņemtu nepieciešamo rehabilitāciju, gadā nepieciešami 2992 lati (4257.23 EUR).
 

Par Evelīnu ( 1gads 10 mēneši, Liepāja)
Evelīna ir ļoti mīļa un dzīvespriecīga liepājniece. Evelīnai, 16 mēnešu vecumā nonākot smaga stāvoklī slimnīcā, tika konstatēts 1. tipa cukura diabēts. Tā ir neizārstējama slimība, kuru kontrolēt var tikai ar insulīna ievadīšanu zemādā, lai nerastos dažādas komplikācijas. Ir ļoti grūti, kad tik mazam bērniņam tiek atklāta tāda slimība, jo meitenīte nemāk pateikt kā viņa jūtas. Katru dienu Evelīnai tiek ievadīts insulīns zemādā vismaz 5 reizes, kas tik mazam bērniņam ir neizprotams un sāpīgs process. Gandrīz ikdienu Evelīna piedzīvo hiperglikēmiju, kas ir augsts cukura līmenis asinīs un rada daudz komplikācijas ilgtermiņā. Otrs tāvoklis - hipoglikēmija ir ļoti zems cukurs, kas ir bīstams un bērniņu var novest bezsamaņā. Izmēģinot insulīna pumpīti, Evelīnas cukura līmenis asinīs kļuva daudz stabilāks. Hipoglikēmijas un hiperglikēmijas gadījumi kļuva retāki. Insulīna pumpītis sniedz iespēju ievadīt mazākas insulīna devas, kā arī atbrīvotu Evelīnu no biežās insulīna injicēšanas. Diemžēl vecāki nevar atļauties iegādāties šo medicīnisko palīgierīci, jo meitenītes mamma studē un vienīgais pelnītājs ģimenē ir tētis. Arī valsts diemžēl pat tik maziem bērniņiem šādus pumpīšus neapmaksā. Insulīna pumpīša Medtronic MiniMed iegādei un tā uzturēšanai gada garumā nepieciešami 3104 lati ( 4416.60 EUR).

Lai palīdzētu šiem četriem eņģeļu bērniņiem nepieciešami 39992 lati (56903.40 EUR).

Kopā pēc palīdzības ir vērsušies 121 bērna vecāki, kuriem nepieciešamas operācijas, regulāras rehabilitācijas, ārstniecības kursi, speciālais medicīnas uzturs, medicīniskie tehniskie palīglīdzekļi un speciālās auklītes par kopējo summu 403 200 lati. Aprakstus par visiem bērniem skatīt šeit

Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju”, laika posmā 02.11.2013.- 15.12.2013. divdesmit sešās Latvijas pilsētās viesosies Eņģeļu ekspresis. Eņģeļu ekspresis piestās, lai īpašā pasākumā atbalstītu labdarības akciju “Eņģeļi pār Latviju” un aicinātu iedzīvotājus pirms pārejas uz eiro ziedot mājās uzkrātās latu un santīmu monētas cēlam mērķim - smagi slimo bērnu ārstēšanai. Eņģeļu ekspresis dosies uz tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, lai kopā ar to iedzīvotājiem daudzās smagi slimu bērnu ģimenēs ienestu cerību un spēku. Plašāka informācija par Eņģeļu ekspresi un tā viesošanos reģionālajās pilsētās pieejama interneta vietnē www.engeluekspresis.lv 

Pievienoties eņģeļu saimei un ziedot bērnu veselībai iespējams portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā.

Svētku koncerts labestības maratonam "Eņģeļi pār Latviju" tiešraidē kanālā LNT 15.decembrī.

Atskaiti par sniegto palīdzību bērniem 2008., 2009., 2010., 2011., 2012. gadu labdarības akcijās "Eņģeļi pār Latviju" skatiet šeit

Projekts ievietots portālā 01.11.2013

Projekts noslēgts 03.02.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Maratam

Mazo sirsniņu cerības

Bērna sargeņģelis

Dzimuši, lai dzīvotu

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

171 257.50 €