Seko mums Šodien saziedoti jau 110.00 €

Eņģeļi pār Latviju 2009

Ziedojot mēs kļūstam līdzīgi eņģeļiem, jo piepildām kāda bērna sapni dzīvot pilnvērtīgu dzīvi! Sirsnīgs paldies par atbalstu! Par saziedotajiem 380,600.28 latiem visa gada garumā palīdzība tiks sniegta 171 bērnam. Katru mēnesi ziņosim par ziedojumu izlietojumu un siegto palīdzību.

Arī šajos Ziemassvētkos aicinām ikvienu pievienoties gada sirsnīgākajai labdarības akcijai „Eņģeļi pār Latviju”. Savus sargeņģeļus gaidīs un uz palīdzību cerēs Matīss (9 gadi), Sandis (3 gadi), Māra (11 gadi), Gundega (7 gadi) un Estere (5 gadi). Lai palīdzētu šiem bērniem kopā nepieciešami 39813,44 lati.

2009.gada labdarības akcijā palīdzam pieciem bērniem, kuriem iedzimtu slimību vai traģisku nelaimes gadījumu dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija. Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi.

Par Matīsu
Matīss ir deviņus gadus vecs dzīvespriecīgs un gudrs zēns no Rīgas. Zēns septiņu mēnešu vecumā smagi saslima, kas smagi ietekmēja viņa turpmāko dzīvi. Lai arī zēns šobrīd mācās 1.kalsē, savā vecumā viņš pats nevar staigāt, ja vien kāds nepietur pie rokas vai ar staiguļa palīdzību. Lai arī zēnam nav garīga rakstura problēmas, tomēr ierobežoto fizisko spēju dēļ ir aizkavēta runas attīstība. Zēns apmeklē ārstniecības un rehabilitācijas iestādes Latvijā, taču papildus pēc vecāku iniciatīvas tika apmeklēta Minhenes ortopēdiskajā klīnika. Matīsa veselības stāvokļa uzlabošanai rekomendēts trenažieris Galileo Basic Plus, kas spēcina un veicina muskuļu darbību, kā arī īpaša rehabilitācijas programma pēc Bruckera metodes. Nepieciešamā summa, lai palīdzētu Matīsam, ir 6850 lati.

Par Sandi
Mazajam Sandim ir trīs gadiņi un viņš dzīvo Rēzeknes pusē. Svinot savu dzimšanas dienu zēns vēl nesēdēja un nestaigāja. Sandim ir bēnru cerebrālā trieka. Šajā vasarā zēns pamēģināja reitterpiju kā rezultātā viņš spēj pats apsēsties un nedaudz var staigāt turoties kādam pieaugušajam pie rokas. Reitterapiju nepieciešams turpināt - ik pārdienas viņš kopā ar mammu  mēro  50 kilometrus tālo ceļu no Ludzas uz Rēzeknes rajona Ozolaini pie neparastā ārsta - zirga Lūcijas. Lūcija ir īpaši apmācīta un serificēta, lai ārstētu bērnus ar reitterpijas metodi.
Lai gadu nodrošinātu puisēnam regulāras reitterapijas nodarbības, nepieceišami 763,20 lati.

Par Māru
Māras ģimene ir no Skrundas. Māra ar mammu un tēti cieta autoavārijā. Tētis gāja bojā, bet meitene guva ļoti smagus miesas bojājumus, multiplus galvaskausa lūzumus, kā rezultātā Māra kļuva vājredzīga, praktiski guļoša un ar minimālām roku un kāju kustībām. Prāta spējas meitenei ir saglabājušās daļēji, kaut arī meitene nerunā. Māra ar mammu apmeklē speciālo pirmsskolas iestādi „Cerībiņa”, viņai ļoti patīk muzikālās nodarbības, vizuālā māksla, stāstījumi vai lasījumi. Māra regulāri nodarbojas ar sporta aktivitātēm gan mājās, gan fizioterapiju kabinetā. Divreiz gadā tiek izieti rehabilitācijas kursi NRC „Vaivari” un „Baltezers”. Šī gada jūnijā, kad Māra fizioterapijas nodarbībās veica aktivitātes uz velotrenažiera „MOTO MED   VIVA–2”, tika konstatēts, ka meitene spēj patstāvīgi veikt kustības, minot velotrenažiera pedāļus. Tas bija liels pārsteigums, ka meitenei ir saglabājies iešanas reflekss. Lai šīs kustības nostiprinātu, būtu ļoti vēlams šīs nodarbības turpināt arī mājās, ieteicams vairākas reizes dienā.
Lai Mārai palīdzētu uz trenažiera vingrināties mājās, nepieciešami 2811,60 lati. 

Par Gundegu:
Gundega ir septiņus gadus vece meitene no Siguldas. Pirmos dzīves mēnešus nekas neliecināja, ka meitenei būtu veselības problēmas, bija regulāras konsultācijas pie vairākiem speciālistiem, tomēr visi teica, ka ar bērnu viss ir kārtībā. Gundegai ir ļoti reta un smaga slimība, viņa ir vienīgais bērns Latvijā ar šo diagnozi - Miller Dieker sindroms. Tādēļ ārstniecība notiek ASV institūtā, kurā strādā ar bērniem ar smagiem smadzeņu bojājumiem. Strādājot jau trīs gadus pēc Institūta programmas ir uzlabojusies Gundegas dzīves kvalitāte – mazinājušās krampju lēkmes (bija līdz 50 krampjiem diennaktī ar samaņas zudumu, šobrīd ir pat četras nedēļas brīva no krampju lēkmēm), vairs nav tik spastiska, uzlabojusies apetīte un veselība, izrāda savas emocijas, ir fiziski spēcīgāka, mēs varam sazināties ar Gundegu ar datora palīdzību, lasa grāmatas trijās valodās, raksta dzejoļus un zīmē.
Vecāki tic, ka meitene reiz staigās un runās.
Lai Gundegai palīdzētu, ASV institūts jāapmekle divas reizes gadā, lai sastādītu programmu, ko paši vecāki veic mājās.  Lai nodrošinātu rehabilitāciju ASV un auklīti, kas palīdz nodrošināt ikdienas aprūpi pēc ASV institūta programmas, nepieciešami 11888,64 lati.

Par Esteri:
Estere ir piecgadīga meitene no Ikšķiles. Meitenīte piedzima priekšlaicīgi, kas radīja virkni smagu diagnožu. Neskatoties uz to Estere ir ļoti enerģiska, mērķtiecīga un dzīvespriecīga, aug kopā ar divām māsām un cenšas viņas it visā atdarināt. Estere mīl dziedāt, dejot un zīmēt. Meitene pati nespēj staigāt, bet dara to  ar staiguļa palīdzību. Minhenes ortopēdiskās klīnikas speciālisti piedāvā meitenei veikt operāciju pēc jaunākajām un modernākajām tehnoloģijām, lai rekonstruētu kreiso gūžu kas ar minimālu pēcoperācijas periodu.
Lai meitene staigātu, jāveic operācija, kas izmaksā 17500 latus.

Ziedojumi tiek vākt ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.
 
Pievienoties eņģeļu saimei un ziedot bērnu veselībai iespējams portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā. Ziedo un saņem eņģeli!

Noslēguma pasākums labestības maratonam "Eņģeļi pār Latviju"  tiešraidē kanālā LNT 20.decembrī.


Atskaiti par 2008.gada labdarības akciju "Eņģeļi pār Latviju" skatiet šeit.


Projekts ievietots portālā 20.11.2009

Projekts noslēgts 09.01.2010

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzi bērniem staigāt!

Es apņemos

Bērna sargeņģelis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

797 002.57 €