Seko mums Šodien saziedoti jau 160.00 €

Eņģeļi pār Latviju 2008

Paldies, ka atsaucāties un palīdzējāt! Mēs kopā tagad spēsim palīdzēt 111 bērniņiem!

Labestības maratona "Eņģeļi pār Latviju"  tika saziedoti 429,571.11 lati! Mīļš paldies!

Ziedojot mēs kļūstam līdzīgi eņģeļiem, jo piepildām kāda bērna sapni dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Šajos Ziemassvētkos aicinām ikvienu pievienoties labdarības akcijai „Eņģeļi pār Latviju” un ziedojot kļūt par eņģeli Dāvidam, Paulai Luīzei, Zanei, Mārim vai Jānim. Lai palīdzētu nepieciešami 42396,95 lati.

Par Paulu Luīzi: Mazajai Paulai Luīzei ir 5 gadi. Maza saulīte, kuras smaids apbur visu ģimeni. Diemžēl visu pirmo dzīves gadiņu Pauliņa raudāja un reti smaidīja. Pēc 4 rehabilitācijas kursiem Bērnu klīniskajā slimnīcā ģimene uzzināja, meitenītes diagnozi  – bērnu cerebrālā trieka. Smags hipoksisks galvas smadzeņu bojājums uz leikomalācijas fona. Realitātē tas nozīmē to, ka Pauliņa nerāpo, nestaigā, nerunā. Mazās pēdiņas ir savilktas un jūtīgas, Pauliņa neļauj tām pieskarties un nebalsta kājiņas pret grīdu.

Pauliņa ir ceturtais bērns ģimenē. Viņa piedzima 12 gadus pēc vidējās māsiņas, kurai arī ir smaga invaliditāte. Paulas māmiņa ir aizgājusi no darba, lai visus spēkus veltītu bērniem. Mamma, tētis, lielais brālis un māsas ļoti gaida to dienu, kad Pauliņa skries pretī ar savām kājiņām un teiks „mamma". Apkopt divus bērnus nav viegli - abi jābaro, jānomaina pamperi, jāvizina u.t.t. Māmiņa arī nespēj izcilāt un izvadāt uz procedūrām divus ratos gulošus bērnus, no kuriem viens jau pusaudzis. Ģimene dzīvo Preiļu rajonā, kolhoza laikos celtā mājā, 2. stāvā. Vīrs vienīgais ģimenē ir iztikas pelnītājs.

Māmiņai Ilgai būtu ļoti liels atbalsts auklīte, kas palīdzētu tikt galā ar ikdienas rūpēm un dotu brīdi atslodzei. Lai Pauliņai un Inesei nodrošinātu auklīti labdarības programmas "Mīļā auklīte" ietvaros nepieciešami vismaz 150 Ls mēnesī jeb 1889,60 Ls gadā.

Par Zani: Zanei ir 2,5 gadiņi un viņai ir metabola traucējumi, simptomātiska epilepsija, psihomotorās attīstības atpalicība, redzes nerva atrofija, centrālā vājredzība. Īsto diagnozi un slimības rašanās cēloņus, kā arī to, kāpēc slimība pilnībā atkārtojas arī Zanes mazajai māsiņai Gunai, kurai ir tikai 10 mēnesīši, pašlaik noteikt nav iespējams. Realitātē tas nozīmē, ka bērnu stāvoklis ir smags, meitenes nomoka ikdienas krampju lēkmes, viņas ir neredzīgas, pašlaik patstāvīgi nesēž, nerāpo, neveļas, nelieto rociņas, nerunā, nesmaida un neskatās. Bērni ir pilnībā aprūpējami.

Šādiem bērniem palīdzību sniedz institūts ASV, Filadelfijā, kas jau 50 gadus ir palīdz ap 25 000 bērnu ar smadzeņu bojājumiem. Lai īstenotu šis programmas nosacījumus vienam no vecākiem jākļūst par “profesionālu mammu”, t.i. – jāatsakās no algota darba un visu savu laiku jāpavada kopā ar bērnu. Zanes un Gunas vecāki bija ASV šī gada pavasarī, kur izstrādāta Zanei piemērota attīstības programma. Strādājot pēc šīs programmas, meitiņa sākusi dzirdēt, pareizi reaģēt uz skaņām, just karstu un aukstu adekvāti, atšķirt dažādus materiālus, uzlabojusies redze – Zane prot izšķirt gaismu no tumsas un redz objektus, cenšas paskatīties uz mammu un tēti. Un tas dod rezultātus - krampji samazinās. Tāpat attīstības programma tiek pielietota arī mazajai Gunai.

Lai nodrošinātu meitenēm palīdzību, nepieciešami vismaz 2354,35 Ls, jo jāizgatavo īpaša ierīce, kas nodrošinātu ikdienas procedūras. Zanes un Gunas ģimene ļoti cer uz ziedotāju atsaucību, lai palīdzētu un dotu iespēju meitenēm atveseļoties!

Par Dāvidu: Dāvids ir trīs gadus vecs zēns. Gada vecumā tika uzstādīta diagnoze- spastiskā tetraparēze. Slimības rašanās šeit, Latvijā ir „nezināma iemesla”. Ukrainā noteica diagnozi - 2 mugurkaula skriemeļu displāzija, dzemdību trauma.

Dāvidam ir problēmas kustību attīstībā. Šobrīd viņš sēž, mācās rāpot, vēl nestaigā.
2007. gadā Dņepropetrovskā tika veikta operācija skriemeļu ieregulēšanai. 2008. gada jūlijā Dāvids ar vecākiem bija Odesā uz 10 dienu adatu terapijas kursu, kas deva jūtamus rezultātus zēna kustību attīstībā. Citādi Dāvids ir ļoti attīstīts. Zēns pazīst burtus, ciparus. Prot skaitīt līdz 30, ļoti labi runā. Zina stāstīt daudz pasakas. Prot darboties ar datoru un mācās rakstīt ar to. divas reizes veica speciālo masāžas kursu mugurkaula nostiprināšanai.

Ikdienā, Liepājā Dāvids apmeklē fizioterapeitu, reitterapiju, masāžas. Mājās pašu spēkiem izveidota zviedru siena, kur zēns regulāri jāvingrina, taču nepieciešama speciāla ierīce „parapodium” jeb vertikalizators.  Tam kopā nepieciešami 1864 Ls.

Par Māri: Mārim ir 5 gadiņi, viņš vēl nestaigā, viņa māsiņai Santai ir 9 gadiņi. Abi bērniņi dzimuši priekšlaicīgi, septītajā grūtniecības mēnesī. Māris svēra tikai 980 gramus, Santa 1310 gramus. Mazajam Mārītim pēc piedzimšanas tika veikta acu operācija, lai zēns redzētu. Savukārt Santa pārcietusi kāju operāciju. Abiem bērniem ir bērnu cerebrālā trieka. Dzīvē tas nozīmē, ka Māris staigā tikai ar mammas palīdzību, turoties pie rokas, nerāpo. Tomēr viņš ir aktīvs, zinātkārs un dažkārt mammai grūti tikt galā, jo vecākā māsa Santa prasa vēl lielākas rūpes. Santiņa nestaigā, uz ceļiem stāv tikai ar citu palīdzību, nerunā. Pati spēj tikai pavelties un ar palīdzību arī ēst.

Lai Mārim un viņa māsai palīdzētu, nepieciešams nodrošināt ārstniecības - rehabilitācijas kursu Starptautiskajā rehabilitācijas klīnikā Truskavecā, Ukrainā. Valsts šādu rehabilitāciju nenodrošina, taču tā dod ievērojamus rezultātus.  Viens rehabilitācijas kurss ilgst 10 dienas un tas jāatkārto trīs reizes. Summa 7875 Ls.

Par Jāni: Jānim ir intelektuālas attīstības traucējumi, viņa vecāki ir miruši un puisis no 2 gadu vecuma kopā ar brāli un māsu dzīvoja bērnu namā. Šādi jaunieši pēc bērnu nama parasti tālāk nonāk valsts aprūpē - pansionātos, kas faktiski ir slēgta tipa iestāde. Jānim paveicās, pēc speciālās arodskolas beigšanas, viņš nokļuva Latvijas Samariešu apvienības grupu dzīvoklī, kas ir alternatīvs risinājums cilvēkiem ar vidējiem un viegliem intelektuālās attīstības traucējumiem. Šeit speciālistu uzraudzībā puisis mācās iekļauties sabiedrībā, veidot sociālos kontaktus, apgūt prasmi rūpēties par sevi. Viņš strādā Lido restorānā par viesmīli.

Jānis dzīvo līdzās ar vēl 11 tādiem pašiem jauniešiem grupu dzīvoklī. Katram ir sava istabiņa un kopējas koplietošanas telpas. Dzīvoklī ir ļoti pieticīgi apstākļi. Zinot jauniešu spējas strādāt un pašiem sevi aprūpēt ir maz ticams, vai viņi jebkad saviem spēkiem spēs savest kārtībā padomju laikos pēdējo reizi remontētās telpas. Remontam būtu nepieciešami  28 414 Ls, lai Jānis un vēl 11 viņa biedru dzīvotu cilvēka cienīgu dzīvi.

 

Projektu īsteno: LNT, Swedbank un Ziedot.lv. Projekta partneris ir tirdzniecības tīkls Rimi.

Izdevniecība DIENAS ŽURNĀLI, vēloties pateikties visiem labās gribas cilvēkiem, kuri atbalsta akciju „Eņģeļi pār Latviju”, ir sarūpējusi patīkamu Ziemassvētku pārsteigumu.  3000 ziedotāji, kuri decembrī ziedos vismaz 1 latu ziedot.lv mājaslapā un tādējādi kļūs par bērniņu sargeņģeļiem, saņems žurnāla UNA pusgada abonementu. Lūdzu, pārliecinieties, vai ziedojot esat uzrakstījuši savu e-pasta adresi! Tā būs nepieciešama, lai mēs ar jums sazinātos un jūs varētu saņemt žurnāla UNA abonementu.
Izdevniecība DIENAS ŽURNĀLI dāvina UNAS abonementus arī visām akcijas „Eņģeļi pār Latviju” dalībnieku ģimenēm.

Ziedo un saņem eņģeli!

Ziedot  projektam „Eņģeļi pār Latviju”  un saņemt eņģeli iespējams: ziedojumu kastītēs Swedbank filiālēs visā Latvijā, ziedojumu kastītēs RIMI lielveikalos un hipermārketos visā Latvijā. Zvanot uz ziedojumu tālruni 90006383. Izmantojot Ziedot.v norēķinus un saņemt eņģeli Ziedot.lv birojā vai izdrukāt šeit.

Projekts ievietots portālā 21.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Ūdensdziedniecība bērniem ar kustību traucējumiem

Palīdzi bērniem staigāt!

Atbalsta grupas Ukrainas cilvēkiem

10 Lapsas Ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

411 998.35 €