Seko mums Šodien saziedoti jau 3,395.34 €

Dvēseļu dārzs Zvaigžņu bērniem

Katru gadu 3200 bērniņu augšana mammas vēderā apstājas no vecākiem neatkarīgu iemeslu dēļ – izirst katra septītā grūtniecība.

Šī smagā zaudējuma brīdī sāpes liek sajusties ļoti, ļoti vientuļi – pa galvu maļas jautājums “kāpēc tas notiek tieši un tikai ar mani?”. Taču tas nenotiek “tikai ar mani”. Izirst katra septītā grūtniecība. Bērna zaudējums nav tikai traģisks notikums vien. Tas kļūst par neaprakstāmu izdzīvošanas ceļu.
Zaudējuma sāpes ir gan tiem vecākiem, kuru mazais bija rīsa graudiņa lielumā, gan tiem, kuru bērniņš piedzimst nedzīvs vai mirst  uzreiz pēc dzemdībām.
Ja vecākiem nav iespējas atvadīties no sava Zvaigžņu bērna, viņu sēras un dziedināšana norit ilgāk un grūtāk.
Tāpēc mēs, Zvaigžņu bērnu vecāki, brāļi, māsas, radi un draugi esam radījuši Dvēseļu dārza projektu Torņakalnā. Tā būs vieta, kur atvadīties un atminēties gaidītos, bet nepiedzimušos un mirušos bērniņus.
Dvēseļu dārza projekta autores ir tēlniece Inta Berga un arhitekte Dace Putniņa. Dvēseļu dārzs iecerēts kā apļveida vides mākslas objekts 6 m diametrā, kura viena mala nosēta ar dažāda augstuma tērauda caurulītēm, kuru galos iestrādāti un izgaismoti slīpēti kristāli, atgādinot pieneņu pūkas, kas, palaistas gaisā, pārvēršas par  zvaigžņu jumu. No vides objekta centra – vietas, kurā vecāki, ja vēlēsies, varēs izkaisīt sava Zvaigžņu bērna pelnus, pretī debesīm allaž stiepsies gaismas stars. Dvēseļu dārza kompozīcijā ir paredzēti kāpņveida soli, kuri simbolizē ceļu pāri ciešanu kalnam, kura virsotnē pamazām ataust apziņa – mana Zvaigžņu bērna dzīvei ir nozīme un šī nozīme laikam ejot nevis mazinās, bet kļūst skaidrāka, lielāka, dziļāka. Pēdas kļūst arvien saskatāmākas.

Tomēr neviena bērna pēdiņas nav par mazu, lai atstātu pēdas šajā pasaulē.

Dvēseļu dārzs būs vieta, kur izsāpēt kopā.
Aicinām atbalstīt Dvēseļu dārza izveidi Zvaigžņu bērnu piemiņai

Projekts ievietots portālā 29.05.2017

Projekts noslēgts 31.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Evitai Kalniņai

Palīdzība Sabīne Strode

Palīdzība Intai Boterei

Palīdzība Markusam Korņejenkovam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 050 516.08 €