Seko mums Šodien saziedoti jau 1,345.10 €

Atkārtota palīdzība Solvitai Badūnei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta! 

Pirmajam zāļu kursam līdzekļi bija pietiekoši, tādēļ Solvitas ģimene lūdza turpināt ziedojumu piesaisti otras zāļu devas iegādei vēl 5906.43 eiro apmērā, jo pērkot divas devas, trešo zāļu devu var saņemt bez maksas.  

Jau 4 gadus Solvita cīnās par savu dzīvību, ko apdraud ļaundabīgs audzējs. Allaž smaidīgā un sirsnīgā 7 gadus vecā dēliņa mamma savā slimības laikā pieredzējusi daudz ko. No pilnīgas bezcerības un izmisuma, nepareizas diagnozes līdz patiesajai diagnozei, kas atklāta Izraēlas klīnikā un cerībai uz atveseļošanos. Šobrīd vēzis atkal ir atgriezies un atkal liek jaunajai sievietei lūgt līdzcilvēku palīdzību savas dzīvības glābšanai. 

Solvitai ir 33 gadi, viņa ir konditore un gatavo izcilas kūkas un desertus kādā restorānā Rīgā. Pirms 4 gadiem jaunajai sievietei atklāja ļaundabīgu vairogdziedzera audzēju 2. stadijā, kā arī metastāzes plaušās. Audzējs tika veiksmīgi izoperēts, nozīmēta joda terapiju. Šķita, ka slimība bija uzveikta, diemžēl pērnā gada sākumā Solvitas veselība strauji pasliktinājās. Sākās krampji, vājums, reiboņi. Solvita to norakstīja uz pārslodzi darbā. Taču, kad viņa darbā noģība un nokļuva slimnīcā, tika konstatēts, ka slimība bija atgriezusies ar metastāzēm galvā, vēdera dobumā, kaulos. Pēc sūdzībām par redzes pasliktināšanos, tika atklāta metastāze labajā acī, kam sekoja redzes zudums. Mediķi norādījuši, ka šis esot ļoti rets un sarežģīts gadījums. “Cerību neesot, tā mēs sapratām,“ saka Solvita.

Solvitas ģimene izlēma meklēt palīdzību ārpus Latvijas un devās uz klīniku Izraēlā, kur par ģimenes līdzekļiem tika veikti izmeklējumi, kas atklāja citu diagnozi – plaušu vēzi. Nekavējoties tika sākta ārstniecība. Par ziedotāju  līdzekļiem tikai veikta sirds operācija, jo sirdī krājās šķidrums, kas bija nopietns apdraudējums Solvitas dzīvībai. Tika veikti papildus izmeklējumi, 10 staru terapijas procedūras galvai. Tika nozīmēts medikaments Xalcori.

Latvijas ārsti, izvērtējot Izraēlā veiktos izmeklējumus, konsīlija slēdzienā apstiprināja Izraēlā noteikto diagnozi un ārstēšanu. Pateicoties tam, kopš šī gada sākuma Solvita šīs zāles varēja saņemt bez maksas. Jau pirmie izmeklējumu rezultāti uzrādīja, ka metastāzes ir pazudušas un Solvitas pašsajūta ir ievērojumi uzlabojusies. Viņa atgriezās darbā un ierastajās ikdienas gaitās. 

Solvita regulāri konsultējas pie Latvijas ārstiem, bet pateicoties līdzcilvēku atbalstam, varēja regulāri konsultēties arī pie Izraēlas mediķiem. Diemžēl augusta beigās Izraēlā veiktajos izmeklējumos Solvitai tika atklātas metastāzes galvā. Arī Solvitas pašsajūta strauji bija pasliktinājusies. Par saziedotajiem līdzekļiem Solvitai oktobra beigās tika veikta radioķirurģijas operācija, kuras laikā atklājās, ka audzējs strauji attīstās un 3 metastāžu vietā nācās likvidēt 15 metastāzes.

Solvitai nozīmētas citas zāles- Alecensa, kas ir piemērotas gadījumos, kad metastāzes ir galvā. Tiek gatavoti dokumenti Nacionālajam veselības dienestam par vismaz daļēju kompensāciju zāļu iegādei, bet tas var prasīt mēnesi līdz atbildes saņemšanai, citos līdzīgos gadījumos šīm zālēm ir bijis atteikums. Viena kursa izmaksas ir 5906.43 eiro, bet pērkot divas devas, trešo devu var saņemt bez maksas. No iepriekš saziedotajiem līdzekļiem atlikumā ir 1120.31 eiro, no labdarības koncerta "Vienoti par iespēju" līdzekļiem pieejami vēl 1150 eiro, ģimene paši var samaksāt 2000 eiro, tādējādi trūkstošā summa, lai Solvita saņemtu nepieciešamās zāles, ir 7542.55 eiro.

Palīdzēsim Solvitai!

Projekts ievietots portālā 08.11.2018

Projekts noslēgts 11.12.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Atbalsti rūpju bērniņus!

Atbalsts Jasmīnai Ņesonovai

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

93 348.13 €