Seko mums Šodien saziedoti jau 1,315.00 €

Atkārtota palīdzība Irēnai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. Terapijas turpināšana atkarīga no valsts atbalsta pieejamības. 

Decembrī kļuva zināms, ka, sakarā ar Irēnas stāvokļa pasliktināšanos, terpija nepieciešama atkal katru nedēļu. Tas nozīmē, ka papildus nepieciešami vēl 2040 eiro.

Pateicoties līdzcilvēku palīdzībai, Irēna jau gandrīz 3 mēnešus ārstējas ar efektīvām, tieši viņas slimības veidam piemērotām zālēm! Sievietes stāvoklis patiešām ir uzlabojies, parādījusies interese par dzīvi, viņa jau spēj paveikt nelielus mājas darbus. Saskaņā ar ārstu konsīlija lēmumu, šādā situācijā būtu jālieto uzturošā deva ik pēc 2 nedēļām. Lai terapiju turpinātu, nepieciešams līdzcilvēku atbalsts! 

Irēnai ir 53 gadi, viņa visu mūžu dzīvojusi Latgalē, ģimenē izaudzināts dēls, kurš jau ir pieaudzis. Pēc izglītības viņa ir grāmatvede, bet pēdējos vismaz 10 gadus viņa strādājusi par pārdevēju. Diemžēl nu jau pusgadu viņa vairs nestrādā, jo jau vairākus gadus cieš no smagas  depresijas, kuras dēļ viņai ir noteikta 2. invaliditātes grupa. Irēna nespēj ne strādāt, ne paveikt ikdienas mājas darbus. Viņai ir bezspēks, nomākts garastāvoklis un domas par pašnāvību. Stāvoklis ir tik smags, ka viņa ik pa laikam nonāk slimnīcā.

Irēna pati ir ļoti pārdzīvo par savu nevarību un kautrējas publiski atklāt savu diagnozi. Tomēr viņai ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, lai atveseļotos. Irēnas psihiatrs norāda, ka sieviete slimo ar izteikti rezistentu depresiju, medikamenti un, to kombinācijas, kā arī psihoterapija nav palīdzējuši. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā ārstu konsīlijs ir nozīmējis Esketamin (Sprovato) terapiju, kas domāta tieši rezistentām depresijām, kas nepadodas ārstēšanai, var dot ātru efektu, ļaujot pacientam atgūt cerības uz stāvokļa uzlabošanos. Zāles ir ļoti dārgas. Tika iesniegti dokumenti Nacionālajā veselības dienestā uz individuālo kompensāciju, taču saņemts atteikums, jo Irēnas diagnozei pieejami citi medikamenti, taču tie nepalīdz.

Irēnai nozīmētās zāles var ievadīt tikai īpaši apmācīts ārsts. Zāles pirmajā mēnesī zāles tika ievadītas divas reizes nedēļā. Otrajā mēnesī – vienu reizi nedēļā, bet trešajā mēnesī un turpmāk – ik pēc divām nedēļām. Irēna ir regulārā ārstu uzraudzībā un, tiek regulāti vērtēta zāļu iedarbība. Katra zāļu ievade izmaksā 505,71 eiro. Lai turpinātu uzturošo terapiju vēl 3 mēnešus nepieciešami vēl 2807,26 eiro. 

Irēnai šādu līdzekļu nav un, viņa ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību. Viņa grib dzīvot, strādāt un rūpēties par saviem mīļajiem. Palīdzēsim Irēnai!

Projekts ievietots portālā 29.09.2021

Projekts noslēgts 29.12.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Valdai Tračumai

STOPIFY

Uzzināt vairāk

Atkārtota palīdzība Inetai Arnoldei

Twitter konvojs Ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

402 903.83 €