Seko mums Šodien saziedoti jau 4,071.00 €

Atkārtota palīdzība Ievai Grāvelei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesasite ir noslēgta. 2022. gadā augustā Ieva ir devusies mūžībā. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un draugiem. Lai Ievai gaišs ceļš mūžībā. 

Neizlietotie līdzekļi tiks izmantoti citos līdzīgos gadījumos. 

Ieva ar ģimeni dzīvo Rīgā. Viņai ir 46 gadi, viņa ir divu burvīgu 9 un 10 gadus vecu meitiņu mamma. Jau gandrīz 9 gadus Ieva sadzīvo ar diagnozi – vēzis. Dažus mēnešus pēc jaunākās meitiņas piedzimšanas Ieva sajuta veidojumu krūtī. Sākotnēji divas sonogrāfijas neko aizdomīgu neuzrādīja, ārsti iedrošināja, ka Ievas satraukumam neesot pamata. Tomēr Ievas intuīcija sacīja ko citu. Viņa turpināja veikt papildus izmeklējumus, un viņai tika atklāts krūts vēzis. Bieži ārstu vidū nebija vienotības par ārstēšanas taktiku. Metastāzes kaulos tika atklātas tikai tad, kad jau bija noticis krūšu skriemeļu lūzums. Ieva ir pārcietusi vairākas operācijas, vairākas starošanas un ķīmijterapijas. Viņa visu laiku aktīvi sekojusi līdzi savam ārstniecības procesam, meklējusi informāciju par ārstēšanās iespējām ārzemēs un tas ir ļāvis viņai saņemt mūsdienīgu ārstēšanos un devis iespēju ar slimību sadzīvot jau daudzu gadu garumā.

Ievas ārstēšanās process ģimenei bija jāsavieno ar rūpēm par diviem maziem bērniem. Ieva no arhitektes kļuva par “arhitektūras mīļotāju”, bet vīrs savu darba dzīvi pārkārtoja, lai varētu strādāt no mājām. Uz laiku ģimene pārcēlās uz dzīvi ārpus Rīgas, cerībā veseļoties mierīgā lauku vidē. Tomēr, kad meitām pienāca skolas laiks, ģimene atgriezās Rīgā. Ievas slimības dēļ rūpes par meitām vairāk gulstas uz vīra pleciem, Ievai bieži ir nācies būt slimnīcā. Lai arī ārstēšanās un blaknes ir bijušas ļoti smagas, Ieva ir liela cīnītāja un, neskatoties uz mediķu brīžiem pesimistiskajām prognozēm, viņa nav bijusi gatava padoties.

Jau pirms 4 gadiem Ievai bija nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, kad viņai tika nozīmētas dārgas un tikai daļēji valsts apmaksātas zāles. Zāles ar laiku tomēr tika pilnībā kompensētas, tādēļ par saziedotajiem līdzekļiem Ieva varēja gan apmaksāt konsultācijas un ārstniecību Vācijas klīnikā, gan apmaksāt izmeklējumus un medikamentus, kas viņai bija jālieto papildus pamatterapijai.

Tomēr pērnā gada vasarā atkal Ieva ir piedzīvojusi slimības progresiju un jaunas metastāzes. Ieva nepadevās, viņas neatlaidība un ārstu atsaucība vainagojās panākumiem. Ievai pirms pāris mēnešiem tika veikta sarežģīta liesas biopsija, lai noteiktu Ievas audzēja tipam piemērotāko ārstniecību. Tās rezultātā Ievai ārstu konsīlijs ir nozīmējis lietot medikamentu Alpelisibum. Tās nav valsts apmaksātas zāles, lai gan tās atbilst Ievas audzēja tipa starptautiskajām vadlīnijām. Pieprasījums individuālajai kompensācijai ir iesniegts Nacionālajā veselības dienestā, tomēr visdrīzāk tiks saņemts atteikums. Ievas vienīgā cerība ir līdzcilvēku atbalsts, jo Ievas ģimenei līdzekļi tik dārgu zāļu iegādei nav. Ik mēnesi zāļu iegādei nepieciešami 4095,28 eiro, bet gadu ilgam kursam 49 143,36 eiro. Atlikumā no iepriekš saziedotajiem līdzekļiem pieejami 3 224,01 eiro, tādējādi trūkstošā summa ir 45 919,35 eiro. 

Palīdzēsim Ievai!

Projekts ievietots portālā 24.02.2022

Projekts noslēgts 12.08.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Smagi un nedziedināmi slimiem cilvēkiem

Labas Ziņas*

Onkoloģijas pacientiem

Rūpju bērnu māmiņām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 330 889.78 €