Seko mums Šodien saziedoti jau 4,131.00 €

Atbalsts Robertam Baļam

Mērķis: rehabilitācija Latvijā, delfīnterapija
Gadā nepieciešams: 2980 Ls

Roberts Baļe, dz.g. 2006., Jelgava

 Pirmo dzīves gadu bērns attīstījās, kā pēc grāmatas un ģimene ļoti priecājās par to, cik spējīgs ir zēns – agri sāka staigāt un gada vecumā varēja veidot nelielus dialogus, sāka iepazīt burtus. Nebija pat mazāko aizdomu, ka bērnam ir kaut mazākie veselības traucējumi. Līdz brīdim, kad vecumā 1 gads un 3 mēneši sākās pirmie krampji. Līdz ar krampjiem apstājās zēna garīgā attīstība un pamazām sāka regresēt, aizmirstot jau iegūtās pašaprūpes iemaņas un jau zināmos vārdus un dziesmas. Vairāk kā 2 gadus esam cīnījušies, lai apturētu smagās krampju lēkmes. Šajos gados ir izieti vairāki ārstēšanās kursi ar dažādām ārstēšanas metodēm Latvijā, Ukrainā. Apvienojot visu spēkus ir sasniegti labi rezultāti. Un mēs ticam, ka, uzsākot skolas gaitas, būs palikušas tikai rētas un atmiņas par smago bērnību!

 Pēc skata dzīvespriecīgs un vesels bērns, patīk rādīt jokus un spēlēt mūzikas instrumentus… tomēr zēnu kā tumša ēna pavada smagas epilepsijas lēkmes. Roberts ir cītīgs un viņam ļoti patīk mācīties, tomēr katra lēkme  “atmet” atpakaļ bērnu garīgajā attīstībā un apgūtais jāsāk mācīties no sākuma. Tā pazūd jaunie vārdiņi… mīļās miegadziesmiņas… un pašaprūpes prasmes. Ikdiena paiet kā apburtajā lokā. Jāatzīst, ka uz šo brīdi ir paveikts ļoti daudz. Un mēs ļoti priecājamies un lepojamies par katru Roberta panākumu, kas ir mazs solītis pretī lielajai uzvarai. Kopš 2009.gada nogales Roberts ir ļoti saņēmies un ar saviem panākumiem priecē vecākus un speciālistus, kas ar zēnu darbojas ikdienā. Svarīgi ir tas, ka Roberts ļoti cenšas un viņš priecājas, ka viņam atkal sanāk pašam dzert no krūzītes vai ēst ar karoti. Parādās „podiņmācības” iemaņas, pats tīra zobiņus, sāk diferencēt formas , liek tornīti no 3 klučiem, aktīvi darbojas ar pupiņām, tās liekot no viena trauciņa pudelē un otrādi, tā vingrinot sīko motoriku. Spēlējoties darbojas mērķtiecīgi, ar interesi, palielinās uzmanības noturība, sāk spēlēt bumbu (met un ķer), ar prieku griež vilciņu un daudz „lasa” grāmatas. Roberts ir kļuvis daudz sakārtotāks sevī, mierīgāks un ar viņu var daudz ko sarunāt, sāk meklēt bērnu sabiedrību un vēlas kopā ar bērniem spēlēties.

 Tāpēc ir ļoti svarīgi tieši šobrīd, kad bērns attīstās, sniegt viņam iespēju apgūt jaunas prasmes. Un to var izdarīt tikai ar neatlaidīgu darbu un regulāru rehabilitāciju. Jo agrākā vecumā uzsāk ārstēšanos, jo ir lielākas perspektīves.

Kopš 2 gadu vecuma Roberts aktīvi apmeklē mikrologopēdu, speciālo pedagogu, peldēšanas nodarbības, psihologu, Mūzikas terapeitu, osteopātu, homeopātu, reitterterapiju un relaksējošo jāšanu uz ponija. Papildus ikdienas nodarbībām, 4 reizes gadā Roberts apmeklē arī rehabilitācijas centru Maskavā, divas reizes gadā delfīnterapiju Odesā, kā arī veic dažādus izmeklējumus LU MPII funkcionālās bioregulācijas nodaļā Rīgā.

Sirsnīgi pateicamies daudzajiem cilvēkiem par atbalstu, lai Robertam palīdzētu gūt uzvaru!

Projekts ievietots portālā: 01.01.2012.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Markusam Bluķim

Ārstnieciskā masāža

Palīdzība Braienam Paškevičam

Twitter konvojs Ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 488 747.95 €