Seko mums Šodien saziedoti jau 7,500.70 €

Atbalsts Elzai Dzenei

Elza Dzene, dz.g. 2011, Engures novads

Mērķis: Rehabilitācijas kurss Medical Center Adeli, Slovākija

2017.gadā ziedojumos nepieciešami: 8329 eiro.

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!

Piecgadīgā Elza dzīvo netālu no Tukuma trīs bērnu ģimenē. Kopā ar Elziņu vajadzēja vēl piedzimt māsiņai, taču neveiksmīgas amniocentēzes rezultātā viena dvīņu meitenīte neizdzīvoja. Tālākā grūtniecība vecākiem bija īsts murgs, jo neilgi pirms otras meitenītes dzimšanas viņai atklāja smagu CNS bojājumu.

Elzai piedzimstot, ārsti uzstādīja diagnozi – mikrocefālija, ar piebildi “nevaram neko līdzēt”. Tomēr vecāki, nezaudējot cerību, cīnījās par Elzas attīstību trīs gadus apmeklējot fizioterapiju, ergoterapiju, logopēdiju un citas nodarbības. Tomēr meitenītes attīstība likās kā iestrēgusi.

Nesamierinoties ar esošo situāciju, vecāki palīdzību sāka meklēt ārpus Latvijas. Sanktpēterburgas neirologi precizēja Elzas problēmu. Viņai bija mikrocefālija ar hidrocefālijas sindromu, ko diemžēl jau pie dzimšanas ārsti nepamanīja, kā rezultātā meitene cieta no galvas smadzeņu saspiešanas. Elzu mocīja stipras galvassāpes, kas neļāva viņai normāli attīstīties. Operācija Sanktpēterburgā bija veiksmīga, kurā izdevās samazināt smadzeņu šķidruma spiedienu, bērna smadzenes sāka normāli funkcionēt. Elzas vecāki saka: ”Mūsu meita ir piedzimusi vēlreiz un nu ir jāsāk ilgais ceļš kāpās!” Sāpes Elzai ir zudušas, viņa ir sākusi normāli gulēt.

Pēc Sanktpēterburgas ārstu ieteikuma Elza saņēma intensīvās rehabilitācijas kursu Adeli centrā Slovākijā. Divas nedēļas ar Elzu strādāja trīs fizioterapeiti vienlaikus, mācot bērnam velties, sēdēt, rāpot, pat staigāt. Manuālā terapija, logopēda nodarbības, skābekļa maskas, masāžas un lāzerterapija ir devušas cerēto rezultātu. Elzai ir mazinājies muskuļu tonuss. Ir uzlabojusies kopējā motorikas funkcija. Plielinājies muskuļu spēks muguras un vēdera muskulatūrai. Viņa ir kļuvusi dzīvespriecīgāka, emocionālāka, cenšas pati līst pa grīdu, labāk noturas dažādās pozīcijās. Stbili un vienmērīgi sēž turku pozā, ir uzlabojies atbalsts uz rokām sēžot. Uz jautājumiem atbild ar dažādām skaņām, ir attīstījusies sapratne. Meitene ar sajūsmu gaida pastaigas ar palīdzību. Un tas ir arī mūsu visu kopīgais sapnis!

Pateicoties ziedotāju atbalstam Elza 2017.gadā ir saņēmusi 2 rehabilitācijas kursus Adeli centrā Slovākijā, diemžēl ar to ir par maz, jo attīstība norit lēnām un pakāpeniski. Ārsti un terapeiti novēro progresu, tāpēc iesaka turpināt rehabilitāciju.

Ģimene lūdz ziedotāju palīdzību, lai Elza varētu saņemt:

  • 3 rehabilitācijas kursi Adeli centrā Slovākijā - 12917 eiro

Lai nodrošinātu Elzai rehabilitācijas pakalpojumus 2017.gadā kopā nepieciešami 12917 eiro, no kuriem 4588 eiro jau ir pieejami no 2016. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2017. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 8329 eiro.

Palīdzēsim Elzai!

Projekts ievietots portālā 03.01.2017

Projekts noslēgts 06.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Mārim Pavāram

Gaisma mūsu brīvībai!

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

897 113.69 €