Seko mums Šodien saziedoti jau 4,596.00 €

Atbalsts Artūram Vanagam

Mērķis: rehabilitācija Latvijā
Gadā nepieciešami: 3072 lati

Artūrs Vanags, dz.g. 1998., Jelgava

Ar Artūru 2009. gadā notika nelaimes gadījums. Pēc nelaimes (cerebrālā hipoksija)Artūrs pavadīja vairākas dienas komas stāvoklī un piecas dienas pie mākslīgās plaušu ventilācijas, zēns gandrīz pusotru mēnesi pavadīja slimnīcā. Notikusī nelaime radīja smadzeņu bojājumu, jo pārāk ilgi zēna smadzenes bija bez skābekļa.

Pirms tam draudzīgais un sirsnīgais zēns nu mācās staigāt, gluži kā pirmsskolnieks atpazīst burtus, tomēr ar apkārtējiem sazinās ar zīmēm.

Zēna ģimene ļoti rūpējas par Artūru un dara visu iespējamo, lai viņam palīdzētu. Regulāras rehabilitācijas, ārstniecība un mežonīga pacietība parāda, ka Artūram ir iespējams palīdzēt.  Zēns regulāri saņem fizioterapiju, ergoterapiju, reitterapiju un logopēda nodarbības.

Artūram ar ziedotāju palīdzību 2011. gadā tika nodrošināts delfīnterapijas kurss, kas veicināja Artūra atveseļošanās procesu.

 Tagad Artūrs nu jau ir spēris savus pirmos patstāvīgos soļus. Protams, ir nepieciešams atbalsts drošībai, jo vēl ir spēcīgi izteikti līdzsvara traucējumi. Sāk patstāvīgi ēst, turēt krūzi, ēst ar dakšu un karoti. Spēj patstāvīgi noģērbties. Sāk atjaunoties garšas funkcijas. Parādījusies interese un patīk salikt puzles, spēlēt mobilajā telefonā, skatīties TV. Spēj noturēt pildspalvu un cenšas rakstīt. Priecājas par iespēju zīmēt uz molberta, kas notiek psihologa vadībā.

Šobrīd Artūrs sadarbojas labprāt, taču ne vienmēr. Uzlabojusies motoriskā aktivitāte, sāk mēģināt patstāvīgi iet. Mazinājusies spastika ķermeņa augšējā daļā. Uzlabojusies mēles kustību aktivitāte, reizēm mēģina komunicēt ar neartikulētu skaņu palīdzību. Izteikti domāšanas, līdzsvara, sīkās un lielās motorikas traucējumi, ne vienmēr uzreiz izprot instrukcijas. Pieņem palīdzību. Domāšanas operācijas palēlinātas. Adekvāti reaģē uz notiekošo. Emocionālais fons bieži nomākts, taču atsaucas uz stāstiem par smieklīgām situācijām. Lai Artūrs varētu atgriezties dzīvē, viņam nepieciešama ilgstoša un nepārtraukta kompleksa rehabilitācija.

Lai Artūram palīdzētu nepieciešams:
-          Neiropsiholoģiskā sensomotorā korekcija: galvas smadzeņu funkcionālās darbības stabilizācijas turpināšanai – 960 Ls;
-           Defektoloģija- logopēdija: runas traucējumu novēršanas turpināšanai – 864 Ls;
-          Fizioterapija: vispārējai dinamiska rehabilitācijas procesa nodrošināšanai, stājas un līdzsvara, muskulatūras disbalansa ar paaugstinātu muskuļu stiepšanās pretestību novēršanai – 768 Ls;
-         Psihologs: pastāvīga profesionāla psihoemocionālā atbalsta organizēšanai, emocionālā stāvokļa uzlabošanai un stabilizācijai – 480 Ls

 Kopējā nepieciešamā summa gadā: 3072 lati.  

Diemžēl ģimenei nepietiek naudas, lai segtu visus izdevumus, kas saistīti ar dēla ārstniecību.
  Artūrs ir pusaudzis, kas sapņo par nākotni un cer būt laimīgs un veiksmīgs. Kā jebkurš pusaudzis...

 Palīdzēsim Artūram atgūt veselību!

Projekts ievietots portālā: 03.10.2011.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Bruņuvestes Ukrainas mediķiem

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Sandra Kalniete aicina – gaismu un siltumu ukraiņiem!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 331 414.78 €