Seko mums Šodien saziedoti jau 0.00 €

Atbalsti sievietes drošību

Vardarbība ir tīša rīcība un tās nolūks ir sāpināt. Piedzīvota vardarbība rada smagas emocionālas un fiziskas sekas. Vardarbība ģimenē pret sievieti neatgriezeniski traumē ne tikai sievieti, bet arī ģimenē augošos bērnus, kuri vardarbību iemācās kā uzvedības modeli un risinājumu. Nekad nav iespējams paredzēt, kura vardarbības epizode sievietei var izrādīties liktenīgā, tāpēc palīdzība ir jāsniedz nekavējoties.

Latvijā apkopota statistika par ģimenes vardarbības izplatību liecina, ka vardarbība ģimenē nemazinās un katru gadu tiek reģistrēti jauni vardarbības ģimenes gadījumi.

Sievietes cieš no dažāda veida vardarbības. Viens no visizplatītākajiem pret sievieti vērstajiem vardarbības veidiem ir vardarbība ģimenē.

Viens no smagākajiem vardarbības veidiem ir cilvēku tirdzniecība, kas ietver gan emocionālu, gan fizisku, seksuālu, ekonomisku u.c. vardarbību. Cilvēku tirdzniecībai, tāpat kā no citiem vardarbības veidiem, visvairāk pakļautas, ir sievietes un bērni.

Biedrībā Resursu centrs sievietēm „Marta” strādā profesionālu speciālistu komanda, kas sniedz palīdzību un atbalstu vardarbībā cietušajām sievietēm. Piedāvātajos pakalpojumos ietilps sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita un jurista atbalsts un palīdzība, kā arī karstā tālruņa atbalsts, kur cietušajām iespējams saņemt informāciju par savām tiesībām un palīdzības iespējām. Visi speciālisti, sniedzot palīdzību un atbalstu, darbojas vienotā komandā vienota mērķa sasniegšanai – novērst pret sievieti vērsto vardarbību, pasargāt no atkārtotas vardarbības un pārvarēt gūto fizisko un psiholoģisko traumu sekas. Ņemot vērā vardarbībā cietušo sieviešu psiholoģisko un sociālo portretu, ir svarīgi, ka cietušajām tiek sniegti kvalitatīvi un efektīvi pakalpojumi un ka cietušās var uzticēties speciālistiem, kuri ir iesaistījušies palīdzības sniegšanā.

Vidēji vienai cietušai sievietei ir nepieciešamas 2 sociālā darbinieka konsultācijas, 6 psihologa konsultācijas vai psihoterapeita konsultācijas, 3 jurista konsultācijas, kā arī cita veida palīdzība un atbalsts, lai novērstu pret sievieti vērsto vardarbību. Šādu pakalpojumu kopīgās izmaksas ir 358,00 LVL, kuros iekļauts atalgojums speciālistiem, kā arī telpu nomas un komunālie maksājumi, citas atbalstam nepieciešamās izmaksas.

Cietušo sieviešu pieprasījums pēc palīdzības ir ļoti liels un Centrs „Marta” ierobežoto finanšu resursu dēļ nespēj sniegt palīdzību un atbalstu cietušajām atbilstoši cietušo vajadzībām. Līdz ar to ir svarīga ikviena cilvēka palīdzība, lai vardarbībā cietušās sievietes varētu saņemt palīdzību un pārtrauktu pret sevi vērsto vardarbību.

Projektu realizē : Biedrība "Centrs "Marta"". Vairāk informācijas www.marta.lv.

Projekts ievietots portālā 05.03.2012

Projekts noslēgts 20.02.2013

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Rūpju bērnu māmiņām

Atbalsts Iļjam Sviridenko

Vienoti par iespēju!

Bērna sargeņģelis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

260 099.65 €