Seko mums Šodien saziedoti jau 160.00 €

Konkursa rezultāti: vasaras nometnes ukraiņu bērniem un jauniešiem

AS “Latvenergo” atbalstot ukraiņu bērnu integrāciju Latvijai, 6 biedrībām un nodibinājumiem piešķir 50 000 eiro vasaras nometņu organizēšanai.
Tika iesniegti 7 nometņu pieteikumi, Konkursa ekspertu komisija lēma atbalstīt 6 projekta pieteikumus.

Atbalstītas dienas nometnes:

Biedrība “Veselības un sociālais serviss-Artemīda” - palīdzēt ukraiņu bērniem integrēties Latvijas kultūrvidē, mācoties latviešu valodu, iepazīstot Latvijas vēsturi un tradīcijas, mākslu un kultūru, kā arī dot iespēju ukraiņu pedagogiem mijiedarboties ar latviešu pedagogiem, kultūru un aktīvās atpūtas sfēru. Nometnē piedalīsies bērni no 10-13 gadiem. Kopā 30 bērni apmeklēs nometni. Nometne notiks Rīgas reģionā. Bērni apgūs Latviešu valodu, brauks ekskursijās, piedalīsies radošās nodarbībās, spēlēs sporta spēles un dažādas komandas saliedēšanas spēles, tādā veidā atraktīvi un interesanti iepazīstot Latviju un latviešus.

Biedrība “Atbalsta centrs bērniem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām “Smaids”” - Veicināt harmoniskas personības attīstību un ukraiņu bērnu, jauniešu integrāciju Latvijas sabiedrībā. Nometnē piedalīsies bērni no 10-18 gadiem. Kopējais dalībnieku skaits ir 20 bērni. Nomtene noriisināsies Rīgas reģionā. Bērni mācīsies Latviešu valodu un kultūru atrakīvās nodarbībās, dosies ekskursijā iepazīt Latviju, piedalīsies zīmešanas un dejas nodarbībās, tā iepazīstot viens otru un integrējoties Latvijā.

Biedrība “Caritas” - Veicināt ukraiņu bērnu, kuri kara dēļ ieradušies Latvijā, integrāciju, caur kustību, aktivitātēm - mācoties latviešu valodu, vēsturi, kultūru, kulinārās vērtības, iekļaujot FIZMIX nodarbību, veidojot nodarbības radošas, kustīgas un priekpilnas. Nometnē piedalīsies bērni no 10-18 gadiem. Kopā dalībnieku skaits būs 22 bērni. Nometnes norises vieta Zemgales reģions.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komiteja - Veicinot izpratni par latviešu kultūru un mazinot valodas barjeras, nodrošinat daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras iepazīšanu, latviešu valodas apguvi un ukraiņu bērnu integraciju Latvija, saglabajot Latgales reģiona raksturīgas vērtības un tradīcijas. Nometnē piedalīsies bērni no 10 – 18 gadiem. Nometnē kopā piedalīsies 25 bērrni/jaunieši. Nometne norisināsies Latgales reģionā.

Biedrība “Latvijas Futbola federācija” - Ar spēlēm, rotaļām un izklaidēm ukraiņu bērniem (un ticam, ka caur bērnu sarunām vakaros ar mammu) un ne tikai skaidrosim, kas ir Latvija, kāda ir Latvija, kā arī liksim (šī vārda vislabākajā nozīmē) iemīlēt Latviju un latviešus. Nometnē jauniešiem tiks piedāvātas sporta aktivitātes, latviešu kultūras iepazīšana, fizikas apgūšana sporta nodarbībās, ekskursija un dažādas aktivitātes. Bērnu vecums ir no 10-18 gadiem. Nometnē piedalīsies 40 bērni. Nometne ilgs 5 dienas.

Atbalstīta diennakts nometne:

Nodibinājums “Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs”- Diakonijas centra Rīgas dienas centros iepazītie 22 ukraiņu bērni un 8 latviešu bērni un jaunieši pavadīs nedēļu Cēsīs, meža ieskautajā kopienas centrā "Gaujaslīči", kur darbosies gan visi kopā, gan trijās vecuma grupās (10-11, 12-14, 15-17 g.v., 10 dalībnieki grupā) latviešu un ukraiņu audzinātāju vadībā, lai caur kustību un dabas pieredzi integrētos jaunajā vidē. Dodoties ekskursijās, spēlējot spēles un veicot radošus uzdevumus, bērni un jaunieši apgūs latviešu un ukraiņu valodu, vēsturi, kultūru un virtuves noslēpumus, kā arī dabas un inženierzinātņu tēmas.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

411 998.35 €