Seko mums Šodien saziedoti jau 580.00 €

Palīdzība Mikam Veidem

Mūsu palīdzība steidzami nepieciešama Mikam - 15 gadīgam puisim no Anužiem, Talsu rajonā. Biedejošā diagnoze – Hepatocellulāra fibroellāra karcinoma zēnam tika atklāta 11 gadu vecumā, kad sabruka Mika sapņi, cerības un plāni par nākotni. Šajā dienā Miks, kurš daudz zīmēja un guva daudz godalgas par saviem darbiem pārtrauca to darīt....... Vienas dienas laikā Miks zaudēja daļu savas bērnības un kļuva pieaudzis.  Audzēju diagnosticēja trešajā stadijā, kad lielākā daļa aknu bija pārstājusi funkcionēt. Steidzami tika veikta smaga operācija, kas ilga 5 stundas un zēnam izņēma lielāko daļu aknas, diafragmu un žultspūsli. Pēc operācijas tika uzsākts ķīmijterapijas kurss, kas bija Mika lielākais pārbaudījums gan fiziski, gan psiholoģiski. Ķīmijterapijas rezultātā zēnam sākās plaši iekaisumi gan mutē, gan uz ķermeņa. Miks nevarēja paēst, jo nežēlīgi sāpēja mute, viņš zaudēja daudz svara. Iekaisums sākās arī zēna cirksnī, un puisis zaudēja iespēju patstāvīgi pārvietoties.

Pēc pārciestajām procedūrām Mika audzējs bija pazudis un gan zēnam, gan ģimenei iestājās atelpa, lēnītēm atjaunojās ierastā dzīve. Miks, kaut arī bailīgi, tomēr sāka atgriezties vecajā dzīves ritmā. Tomēr audzējs atgriezās ar lielāku spēku, kad veicot kārtējo pārbaudi, tika konstatēts recidīvs – audzējs bija atgriezies, izsējies pa vēdera plēvi, limfā, krūškurvī un cirksnī. Mika pasaule sabruka vēlreiz.

Valsts vairs neuzņēmās apmaksāt Mika ārstēšanu, bet radās iespēja uzsākt eksperimentālo ķīmijterapiju, ko apmaksāja Bērnu slimnīcas fonds. Eksperimentālā terapija uzrādīja labus un cerīgus rezultātus, jo audzējs lēnām atkāpās. Miks spēja izturēt šīs terapijas blaknes, un no guļoša stāvokļa spēja piecelties un spēt par sevi parūpēties. Tomēr audzējs atkal atgriezās – nežēlīgi mainījis savu formu, kļuvis agresīvāks. Latvijas onkologiem pietrūka iespējas un zināšanas, lai turpinātu ārstēšanu Latvijā. Konsīlija lēmums bija smags – Mikam nevar palīdzēt. Un vissmagākais trieciens ģimenei – meklējiet iespējas paši!

Ģimenei atsaucās Vācijas klīnika Medias Klinikum Burghausen, kas spēja piedāvāt terapiju tik retai vēža formai. Mikam diviem terapijas kursiem nepieciešami 40000 eiro! Mika vecāki lūdz mūsu palīdzību. Mēs ticam, ka kopā mēs varam atgriezt Mika sapņus un dot cerību ģimenei. Mēs to paveiksim!

Projekts ievietots portālā 22.10.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Dakteris POGA

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Atbalsti rūpju bērniņus!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 850 618.64 €