Follow us Today has already donated 370.00 €

Palīdzība Mikam Veidem

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!

Mūsu palīdzība steidzami nepieciešama Mikam - 15 gadīgam puisim no Anužiem, Talsu rajonā. Biedejošā diagnoze – Hepatocellulāra fibroellāra karcinoma zēnam tika atklāta 11 gadu vecumā, kad sabruka Mika sapņi, cerības un plāni par nākotni. Šajā dienā Miks, kurš daudz zīmēja un guva daudz godalgas par saviem darbiem pārtrauca to darīt....... Vienas dienas laikā Miks zaudēja daļu savas bērnības un kļuva pieaudzis.  Audzēju diagnosticēja trešajā stadijā, kad lielākā daļa aknu bija pārstājusi funkcionēt. Steidzami tika veikta smaga operācija, kas ilga 5 stundas un zēnam izņēma lielāko daļu aknas, diafragmu un žultspūsli. Pēc operācijas tika uzsākts ķīmijterapijas kurss, kas bija Mika lielākais pārbaudījums gan fiziski, gan psiholoģiski. Ķīmijterapijas rezultātā zēnam sākās plaši iekaisumi gan mutē, gan uz ķermeņa. Miks nevarēja paēst, jo nežēlīgi sāpēja mute, viņš zaudēja daudz svara. Iekaisums sākās arī zēna cirksnī, un puisis zaudēja iespēju patstāvīgi pārvietoties.

Pēc pārciestajām procedūrām Mika audzējs bija pazudis un gan zēnam, gan ģimenei iestājās atelpa, lēnītēm atjaunojās ierastā dzīve. Miks, kaut arī bailīgi, tomēr sāka atgriezties vecajā dzīves ritmā. Tomēr audzējs atgriezās ar lielāku spēku, kad veicot kārtējo pārbaudi, tika konstatēts recidīvs – audzējs bija atgriezies, izsējies pa vēdera plēvi, limfā, krūškurvī un cirksnī. Mika pasaule sabruka vēlreiz.

Valsts vairs neuzņēmās apmaksāt Mika ārstēšanu, bet radās iespēja uzsākt eksperimentālo ķīmijterapiju, ko apmaksāja Bērnu slimnīcas fonds. Eksperimentālā terapija uzrādīja labus un cerīgus rezultātus, jo audzējs lēnām atkāpās. Miks spēja izturēt šīs terapijas blaknes, un no guļoša stāvokļa spēja piecelties un spēt par sevi parūpēties. Tomēr audzējs atkal atgriezās – nežēlīgi mainījis savu formu, kļuvis agresīvāks. Latvijas onkologiem pietrūka iespējas un zināšanas, lai turpinātu ārstēšanu Latvijā. Konsīlija lēmums bija smags – Mikam nevar palīdzēt. Un vissmagākais trieciens ģimenei – meklējiet iespējas paši!

Ģimenei atsaucās Vācijas klīnika Medias Klinikum Burghausen, kas spēja piedāvāt terapiju tik retai vēža formai. Mikam diviem terapijas kursiem nepieciešami 40000 eiro! Mika vecāki lūdz mūsu palīdzību. Mēs ticam, ka kopā mēs varam atgriezt Mika sapņus un dot cerību ģimenei. Mēs to paveiksim!

The Project is placed online on: 22.10.2021

Projekts noslēgts 16.12.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Let's help Viesturs Zariņš

Atkārtota palīdzība Andai Kivlišai

Palīdzība Lindai Kalinichenko

Palīdzība Rodrigo Lormanim

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

180 866.88 €