Seko mums Šodien saziedoti jau 1,229.46 €

Palīdzība Kārlim Ekšam

Kārlis ģimenē bija ļoti plānots un gaidīts bērniņš. Jau pirmajās dzīves dienās Kārlim atklāja retu, smagu un iedzimtu sirdskaiti- pārtraukts aortas loks, kopējs arteriāls stumbrs. Pirmo dzīves mēnesi Kārlītis kopā ar mammu pavadīja jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā, kur visiem pārdzīvojumiem klāt nāca puisēnam noteikts ģenētisks sindroms- DI George sindroms. Kārlītis ir cīnītājs, jo operācijas pilnā narkozē jau piedzīvojis kopš pirmās dzīves nedēļas un vismaz reizi gadā puisēnam notiek sirds pārbaudes pilnā narkozē. Kārlis atrodas regulārā kardiologa uzraudzībā. Arī šogad Kārlim bija liela operācija pilnā narkozē – eletrodu (kardio stimulatoru vadu) pilna izņemšana, jo tie bija sākuši veidot iekaisuma procesu organismā. Tos steidzami nācās izņemt. Pēc šīs operācijas bērns nedēļu pavadīja intensīvās terapijas nodaļā, saņemot 2 nedēļu antibiotiku kursu vēnā. Pēc tam vēl vienu mēnesi bija jādzer antibiotikas mājās. Pēdējo 10 mēnešu laikā Kārlim bijušas 3 operācijas saistībā ar šiem elektrodiem. Atlabšanas process veiksmīgs, taču katra narkoze atstāj sekas attīstībā (zūd fiziskās spējas, attīstība, samazinās smalkmotorikas attīstība). Tuvāko 2 gadu laikā Kārlim paredzēta vēl viena operācija, lai paplašinātu mākslīgi veidoto aortu, jo tā neaug līdzi bērnam. Sešu gadu vecumā Kārlis sver 20 kg un ir 110 cm garš. Ikdienā Kārlim divas reizes dienā ir jālieto zālēs regulāri palielinātā asinsspiediena dēļ.

Šobrīd Kārlis apmeklē bērnudārzu, kur apgūst speciālo programmu bērniem ar valodas traucējumiem. Kaut arī valodas izpratne ir ļoti augsta, tomēr ar izrunu ir grūtāk, jo Kārlis runā neskaidri, artikulācijas aparāta muskulatūra ir ļoti vāja un nepilnīgi attīstījusies. Arī fiziskā attīstība atpaliek no 6 gadus veca bērniņa- Kārlis pats nelec, rāpo ļoti bailīgi un neveikli, skrien lēni un nedroši. Smalkmotorika puisēnam ir vāji attīstīta, bet intelektuālā attīstība puisēnam norit atbilstoši vecumam. Kārļa ģimene iegulda visus savus spēkus, enerģiju un finanses, lai sniegtu dēlam vislabāko attīstību. Apstāties šobrīd nedrīkst. Nakamajā gadā Kārlim jāuzsāk mācības 1.klasē. Vakaros, pēc bērnudarza, Kārlis kopā ar mammu rēķina matemātiskās darbības, atkārto burtiņus, taču vēl ir ļoti daudz jāmācas. Veiksmīgi, ka Kārlis lielākoties ir apguvis vecumam nepiciešamās pašaprūpes iemaņas. Speciālisti iesaka neatslābt un maksimāli ieguldīt zēna veselības uzlabošanā. Sevišķi Kārlim svarīga ir runas attīstība un fiziskā attīstība. Svarīgi, lai, uzsākot skolas gaitas, Kārlītis skolā varētu veiksmīgi iekļauties. Lai viņš varētu sasniegt savus vienaudžus un doties uz skolu, iegūt draugus un dzīvot tādu pašu dzīvi, kā viņa vienaudži šajā vecumā. Kārlim ļoti nepieciešamas regulāras rehabilitācijas nodarbības rehabilitācijas centrā Poga- 20 audiologopēda nodarbības, 20 ergoterapijas nodarbības un 20 fizioterapijas nodarbības ar TheraSuit elementiem. Ģimene lūdz mūsu atbalstu, lai piepildītu Kārļa sapņus. Tam nepieciešami EUR 1600. Kopā mēs varam palīdzēt Kārlim! Mums tas izdosies!

Projekts ievietots portālā 18.08.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Gaisma mūsu brīvībai!

Draugu stipendija 2020

Dakteris Delfīns

Dakteris POGA

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

933 252.32 €