Seko mums Šodien saziedoti jau 19,862.58 €

Palīdzība Ancei Keitai Jēkabsonei

Ancei no Rīgas ir 15 gadi. Ance ir ļoti gaidīts bērniņš. Grūtniecība un dzemdības noritēja bez sarežģījumiem. Līdz gada vecumam meitenīte attīstījās atbilstoši vecumam, taču tad attīstība pēkšņi apstājās, meitenīte visu laiku bija sagurusi un neaktīva. Ance nestaigāja, neizrunāja skaņas, skaidri redzama ķermeņa asimetrija. Veicot izmeklējumus, nekādas ģenētiskas izmaiņas netika konstatētas. Speciālisti noteica neskaidras izcelsmes psihomotorās attīstības aizturi sakarā ar agrīnu centrālās nervu sistēmas bojājumu, kā arī koordinācijas un valodas attīstības aizturi.
Lai palīdzētu meitiņai, vecāki uzsāka intensīvus rehabilitācijas pasākumus, kas arī deva rezultātus. 2 gadu vecumā Ance beidzot sāka staigāt, un attīstījās valoda. Visus šos gadus vecāki ir ļoti daudz ieguldījuši Ances attīstībā. 2018.gadā janvārī meitenei tika atklāta ilgi meklētā saslimšanas diagnoze – iedzimta glikozilācijas traucējumi 1c tips. Tā ir reta vielmaiņas slimība, kas izraisa dažādu orgānu funkciju nepietiekamību, tai skaitā nervu sistēmas, muskuļu un gastrointensiālā trakta problēmas. Šai slimībai nav specifiskas ārstēšanas.
Ance ir smaidīga un jauka meitene - plaukstošs zieds mammas rokās. Meitene ir iemācījusies noturēt ilgāk uzmanību, spēj uzklausīt norādījumus. Ancei Keitai patīk iesaistīties spēlēs un līdzdarboties. Ance māk pielāgoties atbilstošai situācijai - ir zinātkāra, apmeklē muzejus, bibliotēkas un dievina braukt ar kuģīti pa Daugavu. Ance atpazīst burtus, meklē vārdus, kas ar konkrētu burtu sākas. No bilžu grāmatām stāsta stāstus, ko redz bildē. Ancei ļoti patīk dziedāt, krāsot ar krāsainajiem zīmuļiem un flomāsteriem.

Ances ceļš līdz šim brīdim nav bijis viegls un arī uz priekšu prasa daudz rūpju un ieguldījumu no vecāku puses.  Ancei ir nepieciešams turpināt attīstošās nodarbības, lai veicinātu meitenes attīstību. Ancei ir svarīgi attīstīt pašaprūpes prasmes un spēju nākotnē iekļauties sabiedrībā. Diemžēl ne visas terapijas ir valsts apmaksātas un no ģimenes budžeta prasa lielus līdzekļus. Šobrīd ģimenē ir viens vecāks pelnītājs, jo abu vecāku darbi nav savienojami ar bērna aprūpi. Ancei regulārām attīstošajām nodarbībām 3 gadu garumā nepieciešami 4800 eiro.

Palīdzēsim kopā Ancei!

Projekts ievietots portālā 10.06.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Ukrainas cilvēkiem!

Palīdzība Dināram Kalniņam

Palīdzība Elīnai Gžibovskai

Palīdzība sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 456 798.29 €