Seko mums Šodien saziedoti jau 192.00 €

Tiks uzlabota redze vismaz 1000 skolas vecuma bērniem

28.01.2013

2013. gadā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Ziedot.lv atbalstu vairākos Latvijas novados tiks realizēta programma Dakter, es labi redzu! Jau janvārī redzi bez maksas pārbaudīs Gulbenes novada skolniekiem. Bērniem no mazāk nodrošinātām ģimenēm tiks dāvinātas brilles vai kontaktlēcas redzes korekcijai. Plānots, ka šādi Latvijā tiks nodrošināta palīdzība vismaz 1000 skolas vecuma bērniem.

“Programmas mērķis ir sadarbībā ar skolām gādāt par labu redzi un laikus pamanīt redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, konsultējot par redzes profilaksi un nepieciešamības gadījumā izrakstot receptes briļļu vai kontaktlēcu iegādei,” stāsta Borisa un Ināras Teterevu fonda direktors Mareks Indriksons.

“Redze ir viena no spēcīgākajām cilvēka maņām. Redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ nav laikus pamanītas vai ārstētas, apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes perspektīvas darba tirgū. Svarīgi laikus pamanīt redzes izmaiņas, kā arī sniegt profesionālu padomu un palīdzību,” saka labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Skolēniem tiks sniegtas sertificēta, praktizējoša oftalmologa Aleksandra Ceunova bezmaksas konsultācijas. Redzes pārbaudes tiks veiktas ar nepieciešamo mobilo aparatūru. Redzes pārbaude tiks veikta galvenokārt lauku skolās, jo, lai arī bērniem redzes pārbaudes ir bez maksas, nereti vecākiem trūkst līdzekļu, lai koā ar bērnu aizbrauktu uz tuvāko pilsētu, kā arī nav naudas briļļu iegādei. Gadījumos, kad būs nepieciešama redzes korektūra, bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm tiks nodrošinātas dāvanu kartes, tādējādi sniedzot iespēju koriģēt redzi ar briļļu vai kontaktlēcu palīdzību.

Dati par situāciju Latvijā liecina, ka vismaz 44 % jaunāko klašu skolēnu nepieciešama redzes korekcija (pētījums — Latvijas skolēnu redzes skrīnings, 2010). Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem ir dažādi — pārmērīga mācību slodze, dators, televizors, neprasme atpūtināt un vingrināt acis u.c. Būtisks faktors redzes veiksmīgai korekcijai ir briļļu nēsāšana. Tomēr nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 363 378.67 €