Seko mums Šodien saziedoti jau 1,358.26 €

Ukrainas glābēji saņem palīdzību no Latvijas iedzīvotājiem

24.05.2023

Krievijas armija turpina agresīvus uzbrukumus Ukrainas cilvēkiem, Ukrainas pilsēta Slovjanska regulāri piedzīvo masveidīgus raķešu triecienus civilās infrastruktūras objektiem. Visbiežāk apšaudītas tiek daudzstāvu un dzīvojamās mājas. Krievijas armija īpaši nežēlīgi uzbrukumus īsteno nakts stundās, kad Ukrainas cilvēki savos mājokļos guļ, tādā veidā burtiski graujot ukraiņu dzīves.

Atsaucoties uz Latvijas Goda konsula Slovjanskā Oleksandra Pavenko lūguma pēc palīdzības glābējiem, kuri pirmie steidz palīgā triecienos cietušajām ēkām, lai meklētu un izglābtu Ukrainas cilvēkus, tiek organizēta humānās palīdzības krava ar praktisku un reālu palīdzību. Humānās palīdzības kravā tiek ievietoti Latvijā ražoti, īpaši jaudīgi un specializēti 2 gaismas torņi, kas spēj izgaismot plašu teritoriju meklēšanas un glābšanas darbos. Tāpat glābējiem tiek nosūtīti specializēti darba apavi 77 glābējiem, kas spēj pasargāt kājas no sagrauto ēku armatūras un gruvušiem, bet rokas prožektori un lukturi glābējiem dod iespēju gruvušos atrast un izglābt savus tautiešus. Kravu papildina vairāki ģeneratori un apgaismes ķermeņi.

Īpaši priecājamies, ka īpaši jaudīgie un specializētie 2 gaismas torņi ir Latvijā ražoti, uzņēmumā Rīgas Dīzelis. Viens no gaismas stabiem ir aprīkots ar jaudīgu ģeneratoru, kas paredz plašāku pielietojumu dažādos apstākļos.

Kopējā humānās palīdzības kravas vērtība ir 72 tūkstoši eiro, kas iegādāta no Latvijas sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem portālā Ziedot.lv.

Palīdzība Ukrainai ir aktuāla vēl joprojām. Portālā Ziedot.lv ir 24 aktuālas labdarības programmas, gan ūdensapgādes atjaunošanas projekts, gan siltu maltīšu iegāde Ukrainas karavīriem, gan dronu iegādes projekts. Ziedot.lv šobrīd saņem lielu pieprasījumu apjomu pēc droniem. Civilie droni tiek izmantoti gan izlūkošanai, gan nelielu sprāgstošu "dāvaniņu" nosūtīšanai ienaidniekam. Viena drona izmaksas, atkarībā no veiktspējas, ir no 800 - 5000 eiro. Aicinām atbalstīt Ukrainas aizstāvjus cīņā ar agresoru! Ziedot.lv/ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 059 593.60 €