Seko mums Šodien saziedoti jau 160.00 €

"Latvijas bairaktars" akcijas rīkotāji lūdz atļauju ziedojumus izmantot Latvijas dronu iegādei

21.09.2022

Iniciatīvai “Latvijas bairaktars” kopš 16.augusta portālā Ziedot.lv saziedoti 900 tūkstoši eiro, iesaistoties vairāk nekā 50 tūkstošiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem no Latvijas un ārvalstīm. Tā ir ievērojama atsaucība un liecina par nenogurstošu atbalstu Ukrainai.

Akcijas iniciatori mūziķis Ralfs Eilands, ukraiņu žurnālists Volodimirs Birjukovs un Ukrianas vēstniecības Latvijā pārstāvji un vēstnieks O.Miščenko kungs, apzinās, ka ekonomiskās situācijas un augošas inflācijas ietekmē, saziedot nepieciešamos 5 miljonus Bayraktar B2 iegādei prasīs ļoti ilgu laiku, bet Ukrainai atbalsts vajadzīgs šeit un tagad.

Konsultējoties ar Ukrainas un Latvijas militārajiem ekspertiem, kā arī veicot pārrunas ar Latvijā ražotā taktiskā drona ATLAS PRO ražotāju, ir saņemts ieteikums par saziedoto summu iegādāties un nodot Ukrainas bruņotajiem spēkiem Latvijā ražotos 15 dronu Atlas PRO komplektus un 15 apvidus mašīnas. Viena drona komplekta cena ir 50 000 eiro un katrā komplektā ir 3 droni. Tādējādi Ukraina saņems 45 dronus, kuru kopējās izmaksas ir 750 000 eiro. Savukārt vienas lietotas apvidus automašīnas izmaksas ir 10 000 eiro, kopā 150 000 eiro. Kopējās izmaksai šādai palīdzībai ir 900 000 eiro. Pēc visu pozīciju apmaksas tiks publicēta arī detalizēta atskaite.

Akcijas rīkotāji cer uz ziedotāju sapratni un atsaucību, kā arī lūdz atļauju ziedotājiem mainīt ziedojuma izlietojuma mērķi un Latvijas bairakstars vietā iegādāties Atlas PRO taktiskos dronus un apvidus automašīnas. Tie ziedotāji, kuri nepiekrīt ziedojuma mērķa maiņai, var saņemt savu ziedojumu atpakaļ. Šādā gadījumā divu nedēļu laikā, līdz 6.oktobrim, jānosūta e-pasts uz fonda Ziedot.lv e-pastu .

Sirsnīgs paldies ikvienam, kas atsaucās un ziedoja Bayraktar B2 iegādei. Mums ir jāpalīdz Ukrainai uzvarēt un patriekt no savas zemes katru Krievijas iebrucēju.

Projekts “ Latvijas bairaktars” tiek slēgts. Atbalstīt Ukrainu iespējams citās 15 iniciatīvās labdarības portālā Ziedot.lv šeit – ziedot.lv/ukrainai.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

411 998.35 €