Seko mums Šodien saziedoti jau 5,429.70 €

Cilvēkstāsts: nedziedināmi slimu cilvēku atbalstam

20.08.2022
Ziedot.lv ik dienu saņem jaunu lūgumu no nedziedināmi slimu pacientu ģimenēm pēc atbalsta īpašajam, medicīniskajam uzturam.
Speciālais medicīniskais uzturs jālieto pēc ārsta norādēm tiem pacientiem, kuri nevar ēst normālu ēdienu, pacientiem, kuriem ir mutes dobuma vēzis, kakla vēzis, mēles vēzis. Pēc operācijām, ķīmijterapijām, starošanas. Arī insulta pacientiem ar izgulējumiem.
Šāda pārtika uzlabo atveseļošanās prognozes vai veicina veselības stāvokļa stabilizēšanos. Taču tā ir ļoti dārga. Mēnesī vienam slimniekam vajag līdz pat 300–350 eiro dzeramās pārtikas iegādei. Daudzi pacienti lieto mazāku pārtikas devu kā speciālisti norādījuši, jo nevar atļauties.
 
"Cilvēki, ja viņiem nozīmētas 3 pudelītes dienā, saka – mēs taupām, mēs lietojam vienu, bet īsti tam jēgas nav, jo mēs esam būtībā paēduši vienreiz dienā. Un, ja tu esi smagi slims, tev vajag regulāri uzņemt pilnvērtīgu uzturu," stāsta Ziedot.lv veselības programmu vadītāja Ineses Danga. Plašāk intervija ar Ziedot.lv pilsonisko pavadoni Inesi Dangu skatāms šeit. 
 
#CilvēkStāsts #NVOfonds2022 #PilsoniskaisPavadonis
 
 
 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 950 364.30 €