Seko mums Šodien saziedoti jau 4,389.00 €

CilvēkStāsts: Smagi slimu cilvēku atbalstam

22.06.2022

Nelaime piezogas negaidīti, tā sagriež dzīvi ar kājām gaisā! Tāds arī bija pērnā gada Līgo vakars Valmieras pusē. Svētku vakarā sākās spēcīgs vējš un negaiss. Zibens spēriens trāpīja ozolā, kuru spēcīgais vējš nolauza un tas uzkrita līgotājiem, kuri atradās uz terases pie mājas. Četri no viņiem guva smagas traumas, viņu vidū arī Kārlis. Notikuma vietā ieradās glābēji un mediķi, kuri cietušos nogādāja slimnīcā.

Kārlis guva mugurkaula jostas daļas skriemeļa lūzumu, kā rezultātā viņam ir mazā iegurņa orgānu funkciju traucējumi, nepieciešama katetrizācija, muguras sāpes un izteikti jušanas traucējumi kājās. Kārlis ir pārcietis divas operācijas, izgājis rehabilitāciju, lieto zāles un regulāri ir ārstu uzraudzībā.  Taču atveseļošanās vēl turpinās un ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Ikmēneša katetrizācijas (katetri un gēls) izdevumi ir līdz pat 130 eiro, kā arī Kārlim rekomendēta rehabilitācija Siguldas slimnīcā. Divu nedēļu rehabilitācijas kurss izmaksā līdz pat 800 eiro. Gadā diviem rehabilitācijas kursiem un katetrizācijas izdevumiem kopā nepieciešami 3160 eiro. Neskatoties uz pārciesto un ikdienas grūtībām, Kārlis ir optimists, pozitīvi raugās nākotnē. Kārlim palīdzēt iespējams ziedojot: https://www.ziedot.lv/palidziba-karlim-miesniekam-4276 

Cilvēkiem, kuriem slimība radusies nelaimes vai traumu gadījumā, ar to būs jāsadzīvo visu atlikušo dzīvi. Dzīve vairs nebūs tāda, kā bijusi un nelaimīgos notikumus vairs nevarēs aizmirst arī tuvinieki. Ja cilvēkam nav iekrājumu vai ģimene nav turīga, tad smagi slimi cilvēki gadiem ilgi cieš sāpes, lieto stiprus pretsāpju līdzekļus, bojājot citus orgānus vai kļūst par aprūpējiem invalīdiem.  Ik gadu invalīdu rindas papildina vairāk kā 10 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Mums visiem kopā ir jācīnās par katru cilvēku, kurš saskāries ar grūtībām, jo ātrāk sniegsim palīdzību, jo lielākas iespējas saņemt nepieciešamo ārstniecību un izvairīties no hroniskas slimības iegūšanas.

Ziedot.lv pilsoniskais pavadonis sniedz gan konsultatīvu atbalstu smagi slimiem cilvēkiem, gan palīdz izprast, kas pacientam pienākas no valsts un pašvaldību budžeta, kā arī piesaistot ziedojumus portālā Ziedot.lv sniedz nepieciešamo atbalstu. 2022.gada pirmajos 6 mēnešos pie Ziedot.lv ir vērsušies 22 smagi slimi pacienti, kas saņēmuši atbalstu 24 tūkstošu eiro apmērā.

#CilvēkStāsts #NVOfonds2022 #PilsoniskaisPavadonis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 489 005.95 €