Seko mums Šodien saziedoti jau 5,555.00 €

Cilvēkstāsts: atbalsts Ukrainas bēgļu ģimenēm

25.05.2022

Ziedot.lv ikdienā satiek ukraiņu mammas ar bērniem un zinām, ka līdzcilvēku palīdzība ir ļoti nepiciešama. Sākt dzīvi svešā vidē, bez draugiem, radiem un ierastajām lietām, ir liels izacinājums. Īpaši, ja ģimenē ir bērni ar īpašām vajadzībām. Ir nepieciešama sociāla rīcība un palīdzība ģimenei, dodot pareizo virzienu.s.

Sociālais darbinieks kā pilsoniskais pavadonis palīdz 5 Ukrainas bēgļu ģimenēm, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem - autiskā spketra traucējumiem, rast pareizo virzienu bērnu rehabilitācijai, ģimenes socializēšanai un integrācijai Latvijā.

Apsekojot ģimenes klātienē, noskaidrotas ģimeņu vajadzības, uzklausītas reālās grūtības ar kurām tās saskārušās bēgļu gaitās līdz Latvijā un pārrunu procesā rasts turpmākais rīcības plāns. Ģimenēm rekomendēts uzsākt bērniem attīstošās nodarbības, kā arī veicināt sociālo integrāciju ģimenēs. Ziedot.lv par piesaistītajiem ziedojumiem Ukrainas bēgļiem Latvijā, rekomendēts bērniem saņemt 32 attīstošās ABA nodarbības, lai veicinātu bērnu spēju iemācīties veidot kontaktu ar apkārtējo pasauli un integrēties sabiedrībā. Tāpat, vecākiem rekomendētas 13 individuālās konsultācijas par bērnu attīstību mājas apstākļos un ikdienas procesu pārzināšanu. Speciālisti pauž, ka Ukrainā pielietotā terapija atšķiras no Latvijā piemērotās, turklāt, neksiadrās 2 mēnešu bēgļu gaitas bērniem ir radījušas papildus stresu un regresiju attīstībā. Priekšā ir ļoti intensīvs rehabilitācijas process, lai maksimāli spētu palīdzēt bērniem un ģimenēm, kurās aug bērni ar autiskā spektra traucējumiem.

#CilvēkStāsts #AtbalstsUkrainasBēgļiem #Autisms #NVOfonds2022 #PilsoniskaisPavadonis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 490 171.95 €