Seko mums Šodien saziedoti jau 2,816.00 €

Jāņa Vaišļas piemiņai veltītajā “Ceļotāja kabinetā” palīdzību saņēmuši jau 54 bērni

06.12.2017

Jāņa Vaišļas piemiņai rehabilitācijas centrā “Poga” tika izveidots “Ceļotāja kabinets”. Par Jānim Vaišļam saziedotajiem līdzekļiem, kurus Jānis nepaspēja izmantot, 2016.gadā tika iegādāta vingrošanas sistēma TheraSuit, kas patentēta ASV. Centrs “Poga” fizioterapeitus darbā ar šo sistēmu apmācīja un sertificēja pasniedzēja no ASV. Kopš kabineta atklāšanas Ceļotāja kabinetā rehabilitāciju saņēmuši jau 54 bērni. Rehabilitācija pēc TheraSuit metodes paredz četru nedēļu intensīvu darbu 3 stundas katru dienu. Viena kursa laikā bērns ar kustību traucējumiem saņem 57 stundu rehabilitāciju.

Centra “Poga” galvenā funkcionālā speciāliste Elīna Kļimovska stāsta, “Bērniem, kuri Pogā saņem terapiju atkārtoti, Ceļotāja kabinets šķiet visinteresantākais kabinets no visiem. Strādājot ar mazajiem bērniņiem terapeiti izmanto pie sienas redzamo karti, lai pildot vestibulāros vingrojumus, "lidotu" uz tālajām zemēm, bet nedaudz vecākiem bērniem Mildas zvana zvanīšana ir kļuvusi par motivējošu terapijas noslēguma rituālu. Ceļotāja kabinets rada interesi par pasauli un pozitīvi motivē bērnus izturēt garo terapijas kursu un kļūt stiprākiem.”

Artūrs Strads ir viens no 54 bērniem, kas Ceļotāja kabinetā saņēmis terapiju. 10 gadus vecais Artūrs dienas lielāko daļu pavada ratiņkrēslā. Bērnu cerebrālā trieka jau kopš agras bērnības ir liegusi zēnam izdzīvot visus bērnības priekus un iekļauties vienaudžu rotaļās. Vecāki daudz paveikuši, lai Artūrs reiz varētu staigāt. Ar staiguļa palīdzību Artūrs pats var noiet vairākas minūtes. Artūram ir pašapkalpošanās iemaņas – pats ēd un var veikt pamata lietas sadzīviskā līmenī. Artūrs apmeklē Dzelzavas speciālo internātpamatskolu. Artūrs ir sabiedrisks, patīk mūzika, un zēnam ir neizsakāma vēlme iemācīties staigāt! Artūrs stāsta, “Mani sauc Artūrs Strads. Es vingroju Ceļojošā kabinetā. Man tur patīk vingrot, man patīk kabineta zvans, kurš zvana. Kad stāvu kājās un vingroju, redzu karti, tur var redzēt cik daudz apceļotas. Man tur ļoti patīk”.

 

Ceļotāja kabinets ik mēnesi dod iespēju 3 bērniem saņemt intensīvo 57 stundu TheraSuit rehabilitācijas kursu, pusotra gada laikā dodot iespēju 54 bērniem tieši šajā kabinetā uzlabot savu veselību. Vecāki un bērni sūta vislielākos sveicienus ziedotājiem un Jāņa ģimenei un draugiem par iespēju sasniegt izvirzītos mērķus un kļūt veselākiem.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 487 432.95 €