Seko mums Šodien saziedoti jau 2,731.00 €

Siltas maltītes ukraiņu karavīriem frontē

Strauji tuvojoties ziemai, latviešu pianists Andrejs Osokins sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā aicina ziedot pašsildošām maltītēm ukraiņu karavīriem, kuriem frontē lielās bīstamības dēļ nav iespējams uzsildīt ēdienu ar uguni, gāzi vai elektrību, kas lielākoties frontē nav arī pieejami.

Par savāktajiem līdzekļiem tiks iegādāti īpaši ēdiena uzsildīšanas maisiņi un vakuumā iepakotas maltītes ar ilgu derīguma termiņu, kas nav jāuzglabā ledusskapī. Tas nodrošinās karavīriem iespēju jebkurā vietā un laikā tikt pie silta un garšīga ēdiena. Šādos ēdiena uzsildīšanas maisiņos, ko militārajā un citās jomās izmanto jau kopš 1990. gada, ēdienu var uzsildīt līdz vismaz 37° C jebkurā vietā un laikā. Tajos ievietots no magnija, dzelzs un nātrija radīts reaģents, kurš brīdī, kad maisiņā tiek ielieti 50 ml auksta ūdens, strauji uzkarst un uzsilda maisiņā ievietoto iepakojumu ar ēdienu. Šādu maisiņu priekšrocība ir tā, ka tie ir ļoti viegli, kompakti, ērti pārnēsājami un to izmantošana ir ārkārtīgi vienkārša. Vēl pie tam aktivizētie sildītāji nav toksiski un tos var izmest kā sadzīves atkritumus.

Vienas ēdiena porcijas un pašsildošā maisiņa iegādei nepieciešami 4.84 eur. Vienā kastē iepakotas 24 ēdienu porcijas ar sešu veidu maltītēm un pašsildošajiem maisiņiem, nodrošinot iespēju ukraiņu karavīriem kara apstākļos tikt pie silta ēdiena. Vienas kastes cena ir 116.16 eur. Pirmā krava, kas tiks sūtīta uz fronti un kurā tiks iekļautas arī šīs maltītes, tiks nogādāta Ukrainā novembra sākumā.

To, cik ļoti vienkārši var ēdienu uzsildīt šādā pašsildošā maisiņā, var redzēt šajā video, kur to izmēģina Andrejs Osokins.

Andrejs Osokins ar domubiedriem īstenojis jau vairākas Ukrainas atbalsta akcijas, no kurām vērienīgākā bija šovasar izskanējušais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Tā laikā tika savākti 20 641.67 eur Ukrainas atbalstam. Par šo summu sadarbībā ar Ziedot.lv un Ukrainas vēstniecību Latvijā tika iegādātas frontē esošajiem karavīriem ļoti noderīgas lietas – pārtika, apģērbs, drošības ekipējums u.c., kas tika nogādāti frontē.

Andrejs Osokins mudina ikvienu atrast veidu, kā palīdzēt Ukrainai uzvarēt cīņā pret nežēlīgo un vājprātīgo agresoru Krieviju, jo šobrīd, kad izšķiras Ukrainas, Latvijas un visas Eiropas nākotne, nozīmīgs ir katrs, pat vismazākais atbalsts, ko varam sniegt.

Projekts ievietots portālā 10.10.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība ukraiņiem ar kāju amputācijām

Palīdzība Linardam Liepiņam

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 487 347.95 €