Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 1,391.62 €

Palīdzība Matīsam Līmanim!

Matīsam Līmanim ir 14 gadi un viņš mācas Nītaures vidusskolas 7. klasē. Viņam īpaši padodas angļu valoda un zīmēšana. Brīvajā laikā viņš labprāt lasa grāmatas, zīmē, fotografē, spēlē galda spēles, datorspēles, interesējas par automašīnām, dzīvniekiem, vasarā viņam patīk peldēties un makšķerēt, bet zēnam ir vajadzīga palīdzība gandrīz visās gaitās, jo viņš ir smagi slims.

Sešu gadu vecumā dejošanas nodarbībās Matīsam parādījās stipras kāju muskuļu krampjveida sāpes. Veicot ģenētisko analīzi tika atklāta miopātija jeb muskuļu distrofija. Uzsākot mācības skolā, slimības izpausmes apkārtējiem gandrīz nebija pamanāmas. Nelielas grūtības sagādāja kāpšana pa trepēm. Garākās pastaigās dodoties viņš nevarēja tikt citiem līdzi. Slimība progresēja, līdz kamēr  12 gadu vecumā Matīss  vairs nevarēja paiet un bija nepieciešams ratiņkrēsls.

Kopš šī mācību gada, kad mācību stundas skolā notiek  priekšmetu kabinetos, kuri izvietoti trijos stāvos, ar asistenta un skolasbiedru palīdzību  vairs nepietiek. Mācīšanās kļuvusi teju vai neiespējama, jo skola nav atbilstoši pielāgota, taja nav lifta.  

„Kad Matīsa veselības stāvoklis pasliktinājās un skolā bija grūti pārvietoties, dēlu pārcēlām uz  internātskolu bērniem ar kustību traucējumiem. Katru dienu nobraucām 80 km, lai tiktu uz skolu un pēc skolas mājās. Pēc nedēļas sapratām, ka nevaram savu bērnu vienkārši atstāt svešās rokās un mierīgi dzīvot, lai citi tiek galā. Mēs kā ģimene esam centušies darīt visu, kas mūsu spēkos, lai Matīss justos labi un droši. Būtu pārāk nežēlīgi bērnu, kuram vajadzīga īpaša mīlestība un rūpes, ievietot speciālā iestādē, atņemt iespēju būt savā ģimenē, savā skolā, starp saviem draugiem.” stāsta Matīsa mamma Ineta.

Vienīgā iespēja, lai Matīss turpinātu mācības ierastajā vidē, ir speciālas kāpņu pārvarēšanas ierīces jeb transportiera iegāde.  Tas ir mobils, mehanizēts krēsls, kas pārvietojas pa kāpnēm starp stāviem. Pašvaldība solījusi daļēju atbalstu, taču nepieciešami vēl 4525 eiro. Matīsa ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku atbalstu, lai smagi slimais zēns varētu būt vidē, kurā ir viņa draugi, visi viņu pazīst, zina viņa situāciju, jūt līdzi un palīdz.

Palīdzēsim, lai Matīss nebūtu šķirts no savas ģimenes!

 

 

 

Начало проекта: 19.12.2014

проект o кончен: 18.01.2015

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Детскaя реабилитация в Латвии

Тихий ангел

Palīdzība Heidijai Ketlīnai Kobzarei

Помощь по уходу за тяжелобольными детьми

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

1 227 713.77 €