Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 3,056.50 €

Palīdzība Elēnai Ritumai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. Ārsti šobrīd lemj par medikamentu maiņu.

Elēnai no Rīgas ir 47 gadi. Elēna jau kopš bērnības gribējusi kļūt par ķirurģi. „Man ģimenē apkārt ir daudz mediķu, un no pieaugušo sarunām saklausījos, ka ķirurgiem lieti noder kāda mūzikas instrumenta spēlēšana, lai trenētu pirkstu veiklību. Tāpēc skolas laikā sāku mācīties arī mūziku. Ja citi bērni no mūzikas skolas stundām bēga, es ne, jo man bija mērķis – lielā medicīna... Tomēr liktenis lēma citādi, savas sliktās redzes dēļ man nācās atteikties no lielā sapņa, un es pabeidzu Mūzikas akadēmiju. Spēlēju alta vijoli. Alts ir vijoļu grupas instruments, nedaudz lielāks par vijoli, un lai no tā izvilinātu samtaino skaņu, rokai ir vajadzīgs arī ļoti liels spēks. Taču tieši tajā vietā, kur pret krūtīm atspiežas mūzikas instruments, man sākās problēmas. Krūts vēzis. Tāpēc tagad spēlēt neuzdrošinos.”

Ārstēšanās pie Stradiņa slimnīcas onkologiem notiek jau trīs gadus. Ar Elēnas trīskārši negatīvo un ļoti agresīvi nevaldāmo audzēja paveidu tas patiešām ir ļoti daudz. Jo šis vēža tips aug straujāk, tam ir sliktāka izveseļošanās prognoze un augstāks recidīva risks. Tā kā līdzšinējā terapija rezultātus nedeva, tad Elēna veica specifisku vēža gēnu molekulāru testēšanu, lai ārsti varētu piemeklēt tieši viņai efektīvāko ārstēšanas metodi. Elēnai ir piemērota ir divu medikamentu kombinācija Atezolizumab un Nab-paclitaxel.

Latvijā trīskārši negatīva metastātiska vēža gadījumā valsts šo dārgo imūnterapijas medikamentu nekompensē. Tāda ir realitāte. Tai pretī ir Elēna. Kāpēc tieši viņa? Nacionālajā veselības dienestā ir iesniegts pieteikums individuālai zāļu kompensācijai, taču saņemts atteikums. „Vislielākā pateicība visiem, kuri man palīdzēs. Ne formāli, nē. Es tā jūtos – ļoti pateicīga katram no sirds”, atklāj Elēna un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam Elēna bija pietiekoša summa nepilniem 6 zāļu kursiem, no kuriem 4 viņa ir jau saņēmusi. Analīzes uzrāda uzlabojumus un pašsajūta ir laba. Zāļu izmaksas ir nedaudz pieaugušas un, lai ārstniecību turpinātu, ik mēnesi nepieciešami 6079,62 eiro. Kopumā nepieciešami līdzekļi vēl 5 pilniem kursiem, kā arī 797,73 eiro trūkst sestajam kursam. Kopā pilna kursa pabeigšanai nepieciešami vēl 31195,83 eiro.  

Palīdzēsim Elēnai!

Начало проекта: 14.05.2021

проект o кончен: 31.12.1999

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Наша улыбка - наша сила

As One Against Cancer

Тихий ангел

Помощь бедствуюшим старикам

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

1 576 877.29 €