Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 1,039.31 €

Atbalsts Nikolai Kalniņai

Pēc smagām dzemdībām ar skābekļa trūkumu un asins izpūduma galvā, Nikolai ārsti noteica diagnozi - bērnu cerebrālā trieka ar hipoksiski išēmisku galvas smadzeņu bojājumu un spastisku tetraparēzi. Tas nozīmē, ka slimības skartas ir abas rociņas, kājiņas un runas spējas. Ar laiku parādījās arī epilepsijas izpausmes. Meitenei zāles jādzer katru dienu un ilgstoši. Pēc ļoti daudzām terapijām Latvijā, rehabilitācijas kursiem Ukrainā, kā arī pēc Vācijā veiktās muskuļu pagarināšanas operācijas, Nikola jūtas stabili, pārvietojoties pa grīdu uz celīšiem. Staigāt traucē nepareiza muskuļu darbība, spastika, koordinācijas traucējumi. Stāvēšanu kavē arī labās rociņas nekoordinētās kustības, jo izzūd atbalsta un noturēšanās funkcija. Ir kavēta arī psihomotorā attīstība. Nikolai ir nepieciešama nepārtraukta klātbūtne un asistēšana gan ēdot, gan pašaprūpē.

Tomēr, neskatoties uz smago diagnozi un grūtībām, Nikola ir smaidīga, pacietīga un stipra desmit gadus veca meitenīte. Kaut ar kājiņām paiet nevar, rociņas neklausa un runas spējas ir apgrūtinātas, ar asistenta palīdzību, pēc speciālās apmācību programmas viņa mācās jau 4. klasē.

Ikdienā ģimene apmaksā Nikolai logopēda nodarbības, reitterapiju, fizioterapiju, masāžu un nodarbības baseinā. Diemžēl ar ikdienas aktivitātēm ir daudz par maz, nepieciešami vairāki nopietni un profesionāli rehabilitācijas pasākumi.

Rehabilitācijas centrā “Poga” Nikolai izstrādāta programma, kurā ir iekļautas nodarbības pēc TheraSuit 3 metodes. TheraSuit 3 metode ir intensīva fizioterapijas metode ar īpašu tērpu, kas nodrošina ķermeņa ārējo stabilitāti, vienlaikus ļaujot izdarīt daudz brīvākas un koordinētākas roku un kāju kustības. Kursa laikā vēl paredzēta ergoterapija, masāžas un logopēda nodarbības. Viena intensīva 15 dienu rehabilitācijas kursa izmaksas ir 2285 eiro. Nikolai 2020.gadā plānoti 2 intensīvi rehabilitācijas kursi, kopā nepieciešami 4570 eiro.

Kaut Nikolai šobrīd ir liegts kustību prieks, mūsu ģimenē nezūd cerība, ka viņa varēs un spēs ar laiku pārvietoties pati ar kādu no palīglīdzekļiem. Neatlaidīgs un grūts darbs ir mūsu ikdiena, kas dažreiz mijas ar asarām un spēku izsīkumu, šobrīd tikai sapņojam, bet mēs ejam uz lielo mērķi- staigāt ar atbalstu, kam arī ļoti nepieciešama ziedotāju palīdzība.

Palīdzēsim Nikolai un ģimenei nepazaudēt cerības un pārvērst sapņus īstenībā!

Начало проекта: 16.12.2019

проект o кончен: 07.02.2020

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Помощь по уходу за тяжелобольными детьми

Для поддержки тяжело больных людей

Помощь Максиму Моисееву

Доктор POGA

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

952 180.91 €