Seko mums Šodien saziedoti jau 959.31 €

Uzsākta jauna labdarības kustība “Gaisma mūsu brīvībai!” Brīvības pieminekļa izgaismošanai

26.04.2019

Brīvības pieminekļa fonda mērķis nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu, izmantojot jaunākās gaismu tehnoloģijas. Paredzēti konkrēti darbu posmi: projekta izstrāde, koncepcijas un skiču publiska apspriešana, projektēšana un apgaismojuma uzstādīšana. Mērķis, lai visos gadalaikos būtu redzama un izgaismota brīvības aleja. Lai tautas brīvības simbolam izveidotu apgaismojumu un trīs zvaigznes mirdzētu arī tad, ja tumšs visapkārt!

Brīvības pieminekļa izgaismošana plānota trīs dažādās noskaņās - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, kas radīs māksliniecisko baudījumu. Lai šo mērķi sasniegtu, tiek organizēta līdzekļu vākšana, sabiedrība aicināta ziedot un iesaistīties skiču apspriešanā,  lai izvēlētos labāko mūsu brīvības simbolam. Ikviens tiks aicināts izteikt savu viedokli!

Līdztekus Brīvības pieminekļa izgaismošanai fonds aktīvi rīkosies, lai Saeimā pieņemtu likumu par Brīvības piemineklī un Brāļu kapiem. Rosinās sabiedrības interesi par Brīvības pieminekli, tā vēsturi un simbolisko lomu dažādos vēstures posmos.

Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols, kam arī diennakts tumšajā laikā jātop gaišam! Tieši tādēļ 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu.

“Mums katram ir savs priekšstats par Brīvības pieminekli un katram vislabākais. Trīs zvaigznes uz zilu debesu fona, pieminekļa siluets uz saulrieta fona. Bet skarbā patiesība ziemas vakarā ir citāda. Tumsa. Nav redzamas ne zvaigznes, ne uzraksts “Tēvzemei un brīvībai”. Kad pamanīju to, nolēmu rīkoties. Izgaismot pieminekli, tā, lai pastaiga vakarā gar to, sagādātu prieku un nacionālu lepnumu”, stāsta Latvijas valsts prezidents no 2007.gada līdz 2011.gadam un Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers.

“To ko nespēj viens, to spēj tauta! Brīvības piemineklis ir visas tautas simbols. Pirmās brīvvalsts laikā Brīvības pieminekli cēla tauta, lai godinātu tos, kuri atdeva savas dzīvības par brīvību. Okupācijas laikā Brīvības piemineklis bija man un citiem kā stalts atgādinājums reiz brīvai nācijai. Kad atjaunojām valsti, tauta atjaunoja arī Brīvības pieminekli. Tagad ir pienācis laiks celt Brīvības pieminekli gaismā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo brīvība nav pašsaprotama, tāpēc aicinu pievienoties un izgaismot Brīvības pieminekli. Jo brīvība ir gaismā!”, aicina Ziedot.lv vadītāja un Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda padomes locekle Rūta Dimanta.

Fonda valdē un padomē pievienojušies dažādu nozaru eksperti, kuriem rūp Latvijas tautas simbola vērtība un saglabāšana nākošajām paaudzēm. Latvijas valsts prezidents (2007-2011) un idejas autors Valdis Zatlers fonda valdē  piepulcinājis zvērinātu advokātu un zvērinātu advokātu biroja FORT partneri Sandi Bērtaiti, Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda (1998-2007) valdes loceklis un grāmatas “Brīvības piemineklis” autoru Pēteri Cielavu. Savukārt, fonda padomē iesaistījušies Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēde, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē prezidija pārstāve Kristīne Saulīte un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris (1999-2003, 2010-2017), Valsts aizsardzības un patriotisma fonds "Namejs" valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube.

 

Lai izgaismotu Brīvības pieminekli, fonds uzsāk labdarības kustību “Gaisma mūsu brīvībai!”, aicinot ikvienu ziedot un kļūt par brīvības gaismas draugu! Reiz celts un atjaunots par tautas ziedojumiem, piemineklis gaismā tiks celts par tautas līdzekļiem! Ziedot iespējams portālā Ziedot.lv un mājas lapā www.brivibaspiemineklis.lv

Kopumā Brīvības pieminekļa izgaismošanai būs nepieciešami ievērojami līdzekļi. Lai aprēķinātu precīzās izmaksas, fonds sākotnēji veiks projekta skiču izstrādi, kam vajadzīgi 18 tūkstoši eiro.

Pateicoties Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pirmajam korporatīvajam ziedotājam, AS “Swedbank”,  pirmo reizi Brīvības pieminekļa vēsturē, veikta pieminekļa digitālā uzmērīšana un izveidots 3D modelis. Digitālā uzmērīšana ir priekšnoteikums apgaismojuma projektēšanai un ierīkošanai, savukārt, izveidotais 3D modelis tiks nodots Kultūras mantojuma pārvaldei, lai kalpotu kā kultūrvēsturiskais modelis, kas nākotnē ļaus plānot gan renovācijas, gan pieminekļa apkopes profesionāli un ilgtspējā.

3D modeļa video aplūkojams šeit: https://failiem.lv/u/4m8tzx38

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds jau saņēmis pirmos ziedojumus no 17 privātpersonām, kas atsaukušies bijušā Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera idejai gaismā celt tautas simbolu. Uzrunāti pirmie sabiedrības pārstāvji – Latvijas bibliotekāru saime, kas kalpos kā vēstneši Latvijas reģionos, aicinot organizēt vietējās komitejas ziedojumu piesaistei.

Iesaistījušies vairāki partneri, kas ziedo gan savu darbaspēku un radošo potenciālu, lai izgaismotu Brīvības pieminekli. Paldies AS “Swedbank”, radošajai aģentūrai “Digibrand”, Pēterim Tenisonam, Kalvestudija, Ligitai Zandovskai, Laurai Rožkalnei-Ozolai un Ritai Voronkovai.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

952 100.91 €