Seko mums Šodien saziedoti jau 87.00 €

Trīs gadu laikā “Pogā” sniegto konsultāciju skaits palielinājies par 60%

21.02.2019

Kopš rehabilitācijas centra “Poga” atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk kā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk kā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem. Jau divus gadus “Maxima” ir uzticams rehabilitācijas centra “Poga”  atbalstītājs, kas ar klientu un piegādātāju atbalstu ziedojis vairāk nekā 314 tūkstošus eiro.

Rehabilitācijas centra “Poga” pacientu skaits aizvadītajā gadā izaudzis līdz 523 pacientiem, kas pieaudzis par 4,6%, salīdzinājumā ar 2017. gadu. Kopumā pacientiem pagājušajā gadā, sniegtas 8489 nodarbības un 1847 konsultācijas, kas ir par 60% vairāk nekā pirmajā darbības gadā. Trīs gadu laikā ir audzis ne vien apmeklētāju skaits, bet arī rehabilitācijas centrā piedāvāto procedūru un pakalpojumu apjoms – šobrīd centrā tiek piedāvātas 14 dažāda veida nodarbības, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā 2016. gadā, kad “Pogai” atveroties tika pacientiem tika piedāvāti 8 dažādi pakalpojumi.

Rehabilitācijas centrā “Poga” mazajiem pacientiem tiek piedāvāts inovatīvākais un modernākais aprīkojums Latvijā – G-EO System gaitas robots no Šveices, četri aprīkoti TheraSuit fizioterapijas kabineti no ASV, 2 tDCS smadzeņu mikropolarizācijas iekārtas, kā arī tradicionālais fizioterapijas aprīkojums. Šobrīd “Pogā” pacientiem pieejami  kopumā 11 speciālisti – 2 ārsti un 9 funkcionālie terapeiti.

Trīs gadus atpakaļ, rehabilitācijas centrs “Poga tika radīts kā dāvana Latvijas bērniem simtgadē – tas nebūtu izdevies bez sabiedrības atbalsta, jo “Poga” tika radīta pateicoties sabiedrības ziedojumiem.

“Sākotnēji “Pogas” darbība tika finansēta tikai pateicoties sabiedrības un mazo pacientu vecāku ziedojumiem, tad šogad varam lepoties ar to, ka finansējuma piešķiršanas nepieciešamība ir sadzirdēta arī valsts līmenī, jo 2018. gadā 8% no rehabilitācijas finansējuma tika piesaistīts no pašvaldību līdzekļiem. Rehabilitācijas centra “Poga” lielāko finansējuma daļu sedz saziedotie līdzekļi, ko nodrošina sabiedrības un uzņēmumu ziedojumi, kas aizvadītajā gadā sastādījuši 79% no finansējuma apmēra. Šis finansējums palīdz bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem pietuvoties sapnim reiz staigāt un būt tādiem pašiem kā viņu vienaudžiem,” stāsta labdarības fonda “Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

““Maxima Latvija” vērtība vienmēr ir bijusi ģimene un tās labklājība, tādēļ priecājamies, ka ikdienā varam palīdzēt bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un padarīt ikdienu gan bērniem, gan viņu ģimenēm labāku un kaut nedaudz vieglāku. Liels paldies jāsaka mūsu sadarbības partneriem un klientiem –  par atsaucību un atbalstu Latvijas bērnu nākotnei,” atklāj “Maxima Latvija” korporatīvo attiecību departamenta vadītājs Jānis Beseris.

Rehabilitācijas centrs “Poga” ir vieta kur bērnus un vecākus saprot un mīl, tādēļ rehabilitācijas centrā ne vien tiek sniegtas konsultācijas un nodarbības, bet arī kopā pavadīts brīvais laiks un svinēti svētki, lai rehabilitācijas process norit priecīgāk un vieglāk. Rehabilitācijas centrs “Poga” jau 2 gadus organizējis Rehabilitācijas dienu, kas ir īpaši radīti svētki bērniem un jauniešiem,  smagi slimu pacientu vecākiem tiek nodrošinātas muguras masāžas, vecākiem no reģioniem tiek nodrošināta naktsmītne, kā arī kopā tiek svinēti svētki un rīkotas dažādas aktivitātes kā burgeru ballītes, basketbola un futbola spēles, skrējien soļojums un labdarības tirdziņi.

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

162 272.92 €