Seko mums Šodien saziedoti jau 535.00 €

Jauns posms Latvijas rehabilitācijas nozarē: durvis ver “Poga” jaunās telpas un saņem dāvinājumu 100 000 eiro

22.05.2019

Jaunajās rehabilitācijas centra „Poga” telpās būs pieejams mūsdienīgs rehabilitācijas aprīkojums – G-EO System gaitas robots no Šveices, četri TheraSuit fizioterapijas kabineti no ASV un divas tDCS smadzeņu mikropolarizācijas iekārtas, GalileoMed 25TT muskuļu treniņa iekārta, Tobii alternatīvās komunikācijas iekārta un sensorā istaba. Tāpat jaunajās telpās būs pieejamas labiekārtotas nodarbību telpas, lifts, kas īpaši pielāgots bērniem ar kustību traucējumiem, garderobe, atpūtas istaba, trenažieru zāle, apmācību zāle, kā arī psihologa un uztura speciālista kabineti. Izveidota īpaša rekreācijas telpa īpašo bērnu vecākiem. „Pogā” pacientiem būs pieejami 11 speciālisti – diviārsti un deviņi funkcionālie terapeiti.

„Pagājušajā gadā mazajiem „Poga” pacientiem kopumā sniegtas 8489 nodarbības un 1847 konsultācijas, kas ir par 60% vairāk nekā pirmajā centra darbības gadā. Aktīvi darbojoties, sapratām, ka Latvijas bērni ar funkcionāliem traucējumiem ir pelnījuši vairāk – plašākas rehabilitācijas telpas, jaunus pakalpojumus un iespējas,” par lēmumu pieņemt izaicinājumu un meklēt rehabilitācijas centram „Poga” jaunas un lielākas telpas, kas spētu nodrošināt Latvijas bērniem pieejamāku rehabilitāciju, stāsta rehabilitācijas centra dibinātāja Rūta Dimanta. „Poga” jaunās mājas Pārdaugava izveidotas, pateicoties sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem un bankas aizdevumam, un iezīmē jaunu posmu Latvijas bērnu rehabilitācijas nozares attīstībā.

Atklājot jaunās rehabilitācijas centra telpas, „Poga” lielākais atbalstītājs „Maxima Latvija” pasniedza svinīgo dāvinājumu 100 000 eiro vērtībā, ar mērķi nodrošināt Latvijas bērniemmūsdienīgāku, modernāku un mērķtiecīgāku rehabilitācijas procesu, tādējādi ļaujot parūpēties par mazo „Poga” pacientu lielākiem un drošākiem soļiem nākotnē.  „Mēs iestājamies par ģimenēm un to labklājību, tāpēc jau divus gadus ejam ciešā solī kopā ar bērnu rehabilitācijas centru „Poga”, lai palīdzētu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šo divu gadu laikā kopā ar pircējiem un sadarbības partneriem esam ziedojuši jau 314 tūkstošus eiro, lai arvien vairāk bērniem būtu iespēja saņemt rehabilitācijas kursus – paldies visiem par sadarbību!” stāsta „Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers.

Par bērnu rehabilitācijas centru „Poga”:

Rehabilitācijas centrs „Poga” ir bezpeļņas fonds, ko 2015.gadādibināja labdarības organizācija Ziedot.lv. Fonda mērķis ir radīt izcilu vidi rehabilitācijai, ieviešot Latvijā jaunākās rehabilitācijas tehnoloģijas, kā arī būt par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, un palīdzēt valstij rehabilitācijas nozares attīstībā. Centrs darbojas, pateicoties ziedojumiem un cilvēku atsaucībai. Šobrīd ik gadu 500 pacienti saņem inovatīvu rehabilitāciju un sirsnīgu attieksmi – pagājušajā gadā pacientiem kopumā sniegtas 8489 nodarbības un 1847 konsultācijas, kas ir par 60% vairāk nekā pirmajā centra darbības gadā. Trīs gadu laikā ir audzis ne vien apmeklētāju skaits, bet arī rehabilitācijas centrā piedāvāto procedūru un pakalpojumu apjoms – šobrīd centrā tiek piedāvātas 14 dažāda veida nodarbības.

“Poga” ir vieta, kur bērnus un vecākus saprot un mīl. Profesionāli speciālisti, inovatīvas rehabilitācijas metodes, multidisciplināra pieeja un mājīga vide. Centra mērķis ir radīt izcilu vidi rehabilitācijai un atvest uz Latviju jaunākās rehabilitācijas tehnoloģijas. Būt par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, un palīdzēt valstij rehabilitācijas nozares attīstībā. Centrs darbojas pateicoties ziedojumiem un cilvēku atsaucībai. 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

806 270.86 €