Seko mums Šodien saziedoti jau 370.00 €

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds darbu turpinās

24.11.2021

Līdz ar Brīvības pieminekļa izgaismošanu, aizvadītajās svētku dienās Brīvības piemineklis mirdzēja Svētku apgaismojumā. Sākot ar pirmdienu, 19.novembri, Brīvības piemineklis tiek izgaismots Ikdienas režīmā, paredzot pakāpenisku izgaismojumu no Brīvības pieminekļa lejas uz augšu, visspožāk izgaismojot Brīvības tēlu. Šobrīd Brīvības pieminekļa izgaismošana darbojas testa režīmā, kārtojot izgaismošanas projekta nodošanu ekspluatācijā un dāvināto ierīču nodošanu lietotājiem – Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu apsaimniekotājiem. Godinot Lāčplēša dienu, vēsturiskā vietā pie Brīvības pieminekļa tika atjaunoti arī 4 karogu masti ar Latvijas valsts karogiem. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds, arhitekta Austra Mailīša vadībā, organizēja karogu mastu vietas sagatavošanu, apgaismojuma izveidi, savukārt, četrus karogu mastus dāvināja Latvijas uzņēmums “Amberlat” un četrus Latvijas valsts karogus dāvināja atvaļināts Jūras spēku Flotiles komandieris Andrejs Mežmalis. Karogu masti paredzēti kā Svētku noformējums Brīvības pieminekļa Svētku izgaismojumam un paredzēti uzstādīt īpašos brīžos.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas idejas autors Valdis Zatlers stāsta: “Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts īstenojies unikālos apstākļos, kad sabiedrības un uzņēmumu atbalstam, iesaistījusies arī valsts un pašvaldības sektors. Lielisks piemērs kā visām pusēm profesionāli un nesavtīgi iesaistīties, lai sasniegtu sākotnējo mērķi. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda tuvākie darbi saistīti, lai risinātu citus jautājumus, kas saistīti ar Brīvības pieminekli – sekojot, lai tiktu pienācīgi nodrošināta Brīvības pieminekļa apsaimniekošana un sakārtota Brīvības pieminekļa apkārtne”.

Atgādinām, ka 2020. gada vasarā tika pieņemts Brīvības pieminekļa un Brāļu kapa likums, kas paredz, ka abas tautas piemiņas vietas oficiāli kļuvušas par valsts īpašumu, un no nākamā gada šo pieminekļu uzturēšana un labiekārtošana jāfinansē valstij.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektu aizsāka 2018.gada nogalē, domubiedru grupa, eksprezidenta Valda Zatlera vadībā. Izgaismošanas projekts ir lielisks piemērs kā nevalstiskai organizācijai, apvienojot dažādu nozaru ekspertus, palīdzēt valstij pie tik nozīmīga vides objekta izgaismošanas. Brīvības pieminekļa izgaismošanas izmaksas sastāda vairāk kā pus miljonu eiro.

Pateicoties 1763 ziedotāju nesavtīgai dalībai saņemti 107 248 EUR ziedojumos no iedzīvotājiem un uzņēmumiem no visas pasaules, to skaitā īpaša pateicība mecenātei Inārai Teterevai par vienu no lielākajiem ziedojumiem, 20 000 EUR vērtībā, trīs Brīvības pieminekļa zelta zvaigžņu izgaismošanai.

100 000 EUR vērtībā 54 apgaismes ķermeņus ziedojis Latvijas uzņēmums “Kompānija NA” un 20 000 EUR vērtībā 12 apgaismes stabus ziedojis Latvijas uzņēmums “Technopali”.

Tāpat, neizmērojams atbalsts ir bijis piešķirts finansējums 2020.gadā un 2021.gadā kopsummā 200 000 EUR apmērā no valsts un 120 000 EUR apmērā no Rīgas Domes.

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 907 774.38 €