Seko mums Šodien saziedoti jau 2,217.75 €

Bērnu rehabilitācijas diena pulcē 400 dalībniekus no visas Latvijas

10.09.2018

Sestdien, 8. septembrī, Vispasaules Fizioterapijas dienā „Ghetto Games” sporta bāzē Grīziņkalnā (Rīgā, Pērnavas iela 42) otro gadu pēc kārtas tika atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem. Rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros vienkopus tika pulcēti gandrīz 400 dalībnieki no visas Latvijas.

 Pasākuma laikā Paraolimpisko spēļu zelta medaļniece, trīskārtējā pasaules čempione Diāna Dadzīte sveica un iedrošināja bērnus ar savu stāstu par sporta gaitu uzsākšanu un vieglatlētikas nozīmi viņas dzīvē. Savukārt citi paralimpiskie sportisti bērniem rādīja paraugdemonstrējumus ratiņtenisā un sēdvolejbolā.

„Mans ceļš uz paraolimpisko sportu sākās pavisam netīšām, no skatītāja kļūstot par spēļu dalībnieci, kas nu jau startē trīs disciplīnās: šķēpmešanā, lodes grūšanā un diska mešanā. Iesaku nevienam nepadoties un darboties sportā, jo tādējādi mēs ne tikai nesam Latvijas vārdu pasaulē, bet palīdzam sev, motivējot arī savus vecākus un draugus! Dodieties uz priekšu un palieciet pozitīvi!” novēlēja Diāna Dadzīte. 

Bērnu rehabilitācijas dienā bērni paši vai kopā ar ģimenes locekļiem varēja izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes, par kuriem bija parūpējusies Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Visas dienas garumā darbojās dažādas radošās darbnīcas, sniedzot iespēju skatīties iemīļotās multfilmas un iesaistīties kanisterapijas nodarbībā, ko vadīja terapijas suņu biedrība “Maigais suns”.

Savukārt pieaugušie varēja iegūt noderīgu informāciju izglītojošās lekcijās, ko vadīja psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande, rehabilitācijas centra “Poga” neirologs Dr. Mikus Dīriks,  klīniskā psiholoģe Zane Kronberga un Latvijas Autisma biedrības vadītāja Līga Bērziņa. Vienlaikus stāstā par kafijas namiņa “Kurts Coffee” izveidi, lai sekmētu sava dēla atveseļošanos stāstīja uzņēmēja Ketija Karlsone.

“Īpašs paldies Maxima Latvija, jo bez uzņēmuma svētki nenotiktu. Esam smēlušies daudz prieka un saviļņojuma pilnas emocijas, kas dos enerģiju un izturību ikdienas rehabilitācijas darbā. Mīļš paldies ikvienam, kas kopā ar mums padarīja šo dienu par īstiem svētkiem” tā Bērnu rehabilitācijas dienas atklāšanā akcentēja labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

“Mēs “Maxima”  iestājamies par ģimenēm un viņu labklājību, tāpēc esam apņēmušies palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, atbalstot rehabilitācijas centru “Poga” ilgtermiņā. Tāpēc arī šie svētki ir radīti ar domu par labāku un priecīgāku ikdienu ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, radot īpašu dienu, kurā var satikties kopā un vienkārši pavadīt skaisti šo saulaino dienu ar saviem mīļākajiem cilvēkiem – ģimeni,” atklāja „Maxima Latvija” mārketinga vadītāja Gundega Laugale.

Bērnu rehabilitācijas diena tiek rīkota rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 056 276.69 €